Dajesz alkohol jako prezent? Zadbaj o dobre opakowanie

Dajesz alkohol jako prezent? Zadbaj o dobre opakowanie

Alkohol nie bez powodu jest tak popularnym pomysłem na prezent. Jest bardzo uniwersalny – można przekazać go członkowi rodziny, współpracownikowi, przyjacielowi czy nawet szefowi. Sprawdzi się więc zarówno jako podarek dla osób, które znamy bardzo dobrze, jak i dla tych, których gusta są dla nas nieznane. Dodatkowo, alkohol może być drogi, ale, jeśli mamy ograniczony budżet, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taki z niższej półki cenowej.

Jednak, niezależnie od ceny samego alkoholu, warto zadbać o to, aby dobrze się on prezentował. Jeśli zakupimy eleganckie opakowanie, zrobimy znacznie lepsze wrażenie na osobie, którą obdarowujemy niż gdybyśmy tylko przekazali jej do rąk samą butelkę.

Jakie powinno być opakowanie alkoholu?

Ciekawym rozwiązaniem jest opakowanie na alkohol wykonane z papieru, które przyjmuje formę rękawa. To bardzo oryginalna i nietypowa forma opakowania, która jest wartą uwagi alternatywą dla zwykłych torebek. Tego typu opakowania występują w różnych wymiarach, więc można bez problemu dopasować je do wina czy innego alkoholu zakupionego na prezent. Rękaw możemy dodatkowo ozdobić wstążką czy sznurkiem i zawiesić na nią kartkę z życzeniami, gratulacjami czy jakąś wiadomością.

Warto wiedzieć, że takie opakowanie spełnia dwie funkcje: dekoracyjną, ale też ochronną. Całość wygląda bardzo elegancko i można zdecydować się na opakowanie w takiej formie zarówno przy bardziej formalnych okazjach, jak i tych rodzinnych czy przyjacielskich. Co więcej, papierowy rękaw amortyzuje i zmniejsza ryzyko uszkodzenia butelki w transporcie, chociaż oczywiście nie możemy oczekiwać, że przetrwa ona nawet najmocniejsze wstrząsy. Nie musimy się także obawiać, że butelka wyślizgnie się nam z ręki lub z samego rękawa, jako, że zabezpiecza on dno butelki.

Papierowe opakowanie jest ekologiczne

Kolejną ciekawą kwestią, którą warto poruszyć, jest ekologiczność takiego rozwiązania. Papierowy rękaw na alkohol to produkt wykonany z dbałością o środowisko naturalne. W dzisiejszych czasach jest to kluczowe i jest duża szansa, że osoba, której podarujemy taki prezent, jeszcze bardziej dzięki temu go doceni.

Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba, która otrzyma alkohol w takim rękawie, wykorzystała go później ponownie – czy to przy transporcie lub przechowywaniu trunku, czy przy okazji zakupu alkoholu na prezent dla innej osoby. Nie traci on swoich właściwości po jednym użyciu i, o ile nie został w jakiś sposób uszkodzony, spełni swoją rolę idealnie przy wielu okazjach. W ten sposób nic się nie marnuje.