Rodzaje kredytów bankowych – trzy najpopularniejsze

Rynek finansów stale się rozwija i banki oraz prywatne firmy pożyczkowe mają nam do zaoferowania coraz większą ilość produktów. Niektóre zakupy takie jak np. samochód czy mieszkanie nie jesteśmy w stanie sfinansować z własnych oszczędności i jedynym rozwiązaniem jest kredyt. Ogromny wybór, jaki dają nam instytucje finansowe, pozwala na to, aby sfinansować praktycznie każdy zakup – od mieszkania po wykupienie rodzinnej wycieczki za granicę. Zobacz, jakie są najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych.

Kredyt gotówkowy

Dzięki temu kredytowi każdy z nas jest w stanie sfinansować swoje bieżące potrzeby i marzenia. Aby go dostać, nie musimy podawać celu, na który chcemy przeznaczyć pieniądze i możemy spożytkować je w dowolny sposób. Bank, który udziela klientowi pieniędzy, również nie ma prawa sprawdzać jak klient je rozdysponował, ponieważ cel nie jest ustalony w umowie kredytowej. Jeśli więc potrzebujesz kredytu na remont mieszkania, zakup telewizora czy opłacenie rachunków to jest to produkt, który powinien sprostać Twoim oczekiwaniom i bez większego problemu możesz go dostać w szybkim czasie. Wystarczy odpowiednia zdolność kredytowa i kilka dokumentów. Dla niektórych minusem może być to, że kwoty tych kredytów zazwyczaj nie przekraczają kilkunastu tysięcy złotych i są dość wysoko oprocentowane. Zabezpieczeniem są dochody kredytobiorcy, a spłaty można dokonać nawet w kilka miesięcy.

Kredyt konsolidacyjny

Jednym z popularniejszych w ostatnich latach kredytów jest zdecydowanie kredyt konsolidacyjny – strona autora. Polacy coraz częściej muszą borykać się z zadłużeniem, przez co poziom ich życia znacznie spada, a do tego dochodzi stres i obawa o to, co stanie się następnego dnia. W takiej sytuacji trzeba działać i jednym z rozwiązań jest właśnie konsolidacja zadłużeń. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu ze sobą kilku kredytów w jedno zobowiązanie i zmniejszeniu miesięcznej raty, która jest w konsekwencji łatwiejsza do spłaty. Do niedawna konsolidacji podlegały jedynie produkty bankowe, dziś coraz łatwiej jest także o konsolidacje chwilówek.

Kredyt hipoteczny

Sfinansowanie budowy domu lub zakupu mieszkania z osobistych środków może być niemożliwe i niezbędny w tej sytuacji jest kredyt hipoteczny, który stale zdobywa na popularności. Jest to długoterminowe zobowiązanie z bankiem, które wymaga wkładu własnego, zabezpieczenia i wypełnienia wielu formalności. Najczęściej kredyt hipoteczny brany jest na 20 lat, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ten czas wydłużyć do 25, a nawet 35 lat. Dla wielu osób jest to jedyny sposób na spełnienie swojego marzenia o własnym kącie i pójściu na swoje.

Dodaj komentarz