Pożyczki pod zastaw mieszkania

Coraz więcej ludzi poszukuje pozabankowych metod pozyskania gotówki na sfinansowanie dowolnego celu, najczęściej na zakup lub budowę własnego M4. Szeroka oferta banków niestety często wyklucza osoby, które nie posiadają bezterminowej umowy o pracę, małżonka, lub które nie wykazują odpowiedniej zdolności kredytowej. Dla takich osób, ale również dla firm z pomocą przychodzą liczne podmioty pozabankowe, które oferują swoim klientom pożyczki pod zastaw mieszkania.  

Co może być zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Jednym z najczęściej stosowanych i wybieraych sposobów zabezpieczenia udzielanej pozyczki, jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. Najcześciej więc przedsiotem zastawu jest dom, mieszkanie, lub tez działka. Co istotne, tego typu zabezpieczenia stosują nie tylko banki, ale również inne instytucje pozabnkowe, które zajmują się udzielaniem pomocy finansowej osobom, które z rożnych przyczyn znalazły sie czasowo w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki temu, że pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe może być zabezpieczona m.in. zastawem niruchomości, zwiększa się nie tylko większa możliwa do uzyskania kwota, ale również cała oferta staje się niezwykle atrakcyjna dla klienta.

W jakiej sytuacji zwiększa się szansa na pozyskanie pożyczki hipotecznej?

Wiadomo, że w przypadku oferty banku, do uzyskania pożyczki hipotecznej wymagana jest zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie, jednak w sytuacji, kiedy bank odrzuci wniosek o udzielenie pomocy finansowej, klient może z tym wnioskiem udać się do instytucji pozabnkowych w celu sprawdzenia, czy może da się pozyskac środki finansowe z innego źródła niż bank. Decydując się jednak na pożyczkę udzielaną przez jakąkolwiek instytucję pozabankową warto miec na uwadze, iż taka oferta może wiązać się ze stosunkowo wyższymi kosztami spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Jakie są plusy, a jakie minusy pożyczek pozabankowych pod zastaw nieruchomości?

Najczęściej wymieniane zalety jkorzystania z pozabnkowych pożyczek hipotecznych to:

  • przyznanie pożyczki na dowolny cel,
  • pożyczka udzielana przez firme pozabankową jest uregulowana stosownymi przepisami kodeksu cywilnego,
  • niskie raty w porównaniu do kredytu bankowego,
  • wyższa kwota możliwa do uzyskania,
  • nieruchomość, która ma stanowić przedmiot zabezpieczenia udzielanej pożyczki może być już obciążona inną hipoteką,
  • niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu bankowego.

Natomiast jeśli chodzi o wady pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości, najczęściej wymienia się:

  • dłuższy okres kredytowania niż w przypadku kredytu bankowego, 
  • konieczność wykazania i udokumentowania posiadania prawa własności do nieruchomości, która ma stanowić przedmiot zabezpieczenia pozyskiwanej pożyczki pozabnkowej.

Dodaj komentarz