Warto realizować marzenia o podróżach

Warto realizować marzenia o podróżach

Podróżowanie jest marzeniem wielu ludzi ciekawych świata. a ilu je tak naprawdę realizuje? Może połowa, a może nawet mniej. Jakie są tego powody? Najczęściej strach – mniej lub bardziej irracjonalny i brak wiary w siebie. O co tak naprawdę chodzi?

Wiele osób nie wierzy, że mogłyby same zorganizować wyjazd, zwłaszcza do celu oddalonego o kilka lub więcej tysięcy km od domu rodzinnego. Innej grupie chodzi o koszta i ciągły brak pieniędzy na wyjazd, mimo oszczędnego trybu życia.

Jednak wszystko da się rozwiązać, a w przypadku organizacji wyjazdu jest to prostsze, niż większości z nas się wydaje.

Ktoś zorganizuje wyjazd za Ciebie!

Jeśli osoba marząca o zwiedzaniu świata nie czuje się silna w organizacji wyjazdu od A do Z, może korzystać z ofert biur podróży. Jest ich na rynku wiele i – co istotne – organizują one zarówno typowe wczasy, jak i wycieczki objazdowe po różnych częściach świata. do klienta należy jedynie decyzji, dokąd chce jechać i co zwiedzić. Później wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę któregoś z wiarygodnych biur.

Podróżując w ten sposób, mamy z głowy problemy organizacyjne. W ofercie wyjazdu biuro zapewnia bowiem przejazdy, przeloty, plan zwiedzania, posiłki oraz – często wszystkie odpowiednie ubezpieczenia. Co do tych ostatnich, oczywiście warto się o to dopytać w biurze i ewentualnie dokupić odpowiednie ubezpieczenie na własną rękę.

Jechać? Ale za co?!

Dobrze, sprawy organizacji wyjazdu mamy więc zapewnione. Pozostaje więc jeszcze problem środków finansowych.

Wiele osób, mimo oszczędnego trybu życia, nie jest w stanie odłożyć konkretnej kwoty na jakiś wyjazd. Co w takiej sytuacji robić? Pracują na umowie o pracę, na co dzień odmawiają sobie wielu rzeczy, a są w stanie – w ciągu roku – odłożyć zaledwie część potrzebnych środków. Istnieje jednak na to rozsądne rozwiązanie.

Rośnie liczba osób, które realizują swoje podróżnicze marzenia, biorąc na nie kredyt. Dlaczego to dobry sposób?

  1. Otrzymujemy do ręki niezbędną kwotę od razu
  2. Spłata kredytu jest rozłożona na raty i znamy ich wysokość już na początku
  3. Spłacamy coś ważnego, a pieniądze przeznaczone na raty nie zostaną wydane na inny cel – przy odkładaniu pieniędzy zdarza się często, że oszczędności zostają po drodze wydane na coś zupełnie innego – lepszy telewizor, markowe ubrania itp.

Co tu dużo mówić – wiele osób ma tak słabą wolę, że nie potrafią dotrwać w procesie oszczędzania do konkretnego celu, zwłaszcza jeśli o odłożeniu kwoty większej, niż pewna wielokrotność miesięcznej wypłaty. To uniemożliwia im spełnienie tych prawdziwych i najważniejszych marzeń. I w końcu poprzestają tylko na marzeniu, a nie na realizacji swoich snów.