Wakacje na Bali – które atrakcje Indonezji są warto odwiedzenia?

Wakacje na Bali – które atrakcje Indonezji są warto odwiedzenia?

Indonezja

To największe wyspiarskie państwo świata rozciąga się na terytorium około 2 milionów kilometrów kwadratowych. Indonezja to powiem kraina ponad 17 tysięcy wysp. Między innymi dzięki tak rozległej powierzchni zawdzięcza swoją różnorodność. Najprościej mówiąc znajdziemy tu wszystko czego dusza zapragnie. Swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy pieszych wycieczek, odkrywania nowych miejsc, podróży przez nieznane tereny jak i tych, dla których wakacje to przede wszystkim wypoczynek, piękna pogoda i lenistwo. Od górzystych terenów, poprzez szczyty wulkanów, przez kilometry lasów deszczowych i dżungli, skończywszy na pięknych, piaszczystych plażach i turkusowej wodzie oceanu. To szansa na całodniowe zwiedzania, a także nocne życie. Gdyby nie tak rozległe tereny Indonezji, można by powiedzieć, że wszystko dla wszystkich w jednym miejscu.

Wakacje na Bali

Jednym z tych miejsc bez, których nie może obejść przyjazd do Indonezji jest wyspa bali. Wakacje na bali to chyba konieczność na mapie każdego turysty w Indonezji. Najlepiej jeśli jest to jeden z naszych punktów w podróży po tym wyspiarskim państwie. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić same wakacje na wyspie Bali, również są strzałem w dziesiątkę. Jeśli twoje stopy choć raz postaną w tym miejscu będziesz wiedział, że jeszcze musisz tu wrócić po więcej.

Atrakcje Bali

Wakacje na Bali to przede wszystkim raj dla miłośników sportów wodnych. Surfowanie w tej okolicy to nie lada gratka. Nie znamy osoby, która spróbowała i nie była zachwycona. Wybrzeże to rejon gdzie pogoda jeszcze bardziej rozpieszcza turystów. Wakacje na Bali to gwarancja wyśmienitej pogody przez okrągły rok. świetnie odnajdą się więc tu miłośnicy słonecznych kąpieli oraz wylegiwania się na pokrytej białym piaskiem plaży. Dla bardziej aktywnych poleca się nurkowanie. Jest to szansa na zobaczenie najpiękniejszej rafy koralowej na świecie. Wakacje na Bali to także możliwość odbycia rejsu łodzią rybacką oraz poznanie życia okolicznych mieszkańców wiosek. Niedaleko od centrum będziemy mogli podziwiać hektary pól ryżowych oraz zobaczyć jak tutejsi trudnią się w odsalaniu wody morskiej. Wycieczka po Bali musi także zawierać spacer przez lasy tropikalne, zdobycie szczytu wulkanu Agung czy zobaczenie jezior kraterowych. Wakacje na Bali to także szansa poznania egzotycznej kultury, wierzeń i zwyczajów. Balijczycy maja bowiem swoją własną religię, która wymaga od nich budowania świątyń, a następnie dbania o nie. W każdej wiosce możemy więc znaleźć liczne świątynie, które zbudowane w różnym okresie, są nie lada gratką dla zwiedzających.

Wakacje na Bali to szansa zarówno na odpoczynek przy pięknej pogodzie, jak i odkrycie wielu nieznanych miejsc. To gwarancja niezapomnianych wrażeń w egzotycznym kraju oraz wspomnień na całe życie. Ostrzegamy jednak, że jeśli już tam przyjedziecie nabawicie się nowego marzenia – będziecie chcieli szybko tam wrócić.