Czy cegła z rozbiórki nadaje się do łazienki?

Czy cegła z rozbiórki nadaje się do łazienki?

W nowoczesnych łazienkach dominują różnorodne trendy. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się cegła z rozbiórki, która na dobre zadomowiła się w polskich domach. Choć wydawać by się mogło, że stara cegła to kiepski materiał na wykończenie pomieszczenia, w którym panuje ogromna wilgoć i duże różnice temperatur, nic bardziej mylnego. Dobrej jakości cegła z rozbiórki to świetny pomysł do wykończenia łazienki. Sprawdź, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie.

Płytki z cegły rozbiórkowej w Twojej łazience

Cegła na ścianie w łazience to specyficzny rodzaj wykończenia. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z jej ilością podczas aranżacji przestrzeni. W niewielkich łazienkach może wizualnie przytłoczyć i obciążyć wnętrze. Zdecydowanie lepiej cegła z rozbiórki wypada w przestronnych pomieszczeniach.

Cegła jest z zasady dość ciężka. Nic zatem dziwnego, że dość mocno obciąża pokrytą powierzchnię. Nie powinna być zatem montowana na cienkich ścianach, który mogą nie wytrzymać pod ciężarem takiej dekoracji. Cegła z rozbiórki umieszczona między innymi w okolicach umywalki lub pod prysznicem wymaga także zabezpieczenia przed wilgocią w postaci specjalistycznego impregnatu. Aby cegła z rozbiórki zachowała swoje pierwotne właściwości, należy także pamiętać o regularnej konserwacji jej powierzchni.

Cegła z rozbiórki w łazience – modne aranżacje

Sposobów na wykorzystanie cegły z rozbiórki w łazience jest mnóstwo.

Najpopularniejszy trend w projektowaniu przestrzeni łazienkowej wykorzystuje płytki w kolorze białym lub beżowym. Jasna barwa optycznie powiększa pomieszczenie i nadaje mu przejrzystości oraz przytulnego klimatu. Biała cegła z rozbiórki dobrze wygląda w otoczeniu mebli z drewna i kontrastowej podłogi.

Z kolei czerwień to kolor bardzo chętnie wybierany do aranżacji w stylu industrialnym i loftowym. W takim wydaniu, cegła z rozbiórki najlepiej pasuje do metalu, w tym aluminium i mosiądzu. Wybierając takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać, że surowy, minimalistyczny styl loftu sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach o sporej kubaturze. Czerwona cegła z rozbiórki w małej łazience może ją nieco przytłoczyć, sprawdź na https://e-ceglanafantazja.pl/ .

Możliwości zastosowania cegły rozbiórkowej w łazience jest naprawdę mnóstwo. Jest to materiał na tyle uniwersalny, że odnajdzie się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim. Co więcej, cegła z rozbiórki może być szybko i łatwo pomalowana na inny kolor, dzięki czemu wystrój łazienki zmienia się nie do poznania dosłownie w kilka godzin bez potrzeby przeprowadzania czasochłonnych i drogich remontów.

Podsumowanie

Cegła z rozbiórki stanowi piękną i nietuzinkową dekorację łazienki. Zanim jednak zdecydujemy się na taką dekorację, warto rozważyć wszystkie zalety i wady tego rozwiązania. Nie ulega jednak wątpliwości, że płytki z cegły w łazience gwarantują podziw ze strony zaproszonych gości, a także wrażenie przytulności ciepła podczas relaksującej kąpieli. Cegła z rozbiórki to wspaniałe i ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody.