Pożyczka dla rolnika w banku spółdzielczym

Filozofią działania każdego banku spółdzielczego jest hasło: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, dlatego by poznać pełną ofertę „swojej placówki” warto zajrzeć na stronę internetową do zakładki „Rolnicy”. Jest to o tyle ważne, gdyż każdy bank spółdzielczy kredyt, pożyczka przygotowuje ofertę uzależnioną od miejscowej gospodarki, udowadniając tym samym, że doskonale wie, czego potrzeba rolnikom.

Dlaczego bank spółdzielczy? Położony w każdej mniejszej miejscowości jest blisko rolnika. Klientów obsługuje się imiennie i jasno przedstawia wszystkie kwestie. I najważniejsze – bank spółdzielczy kredyt, pożyczka przez lata zapracował sobie na zaufanie i lojalność, a to w branży bankowej atut niemający sobie równych.

W prowadzeniu gospodarstwa rolnego ważna jest profesjonalna obsługa bankowa i dostęp do finansowania zewnętrznego, dlatego dobry bank dla rolników to kwestia, której warto poświęcić odrobinę uwagi.
Bank dla rolników powinien posiadać standardowe usługi, takie jak:

Rozbudowaną ofertę dla rolników od lat niezmiennie mają banki spółdzielcze, nakierowane głównie na obsługę lokalnych klientów. Choć trzeba przyznać, że banki komercyjne powoli dostrzegają potencjał w rolnictwie.

Który bank ma ciekawszą ofertę?

Śmiało można powiedzieć, że spółdzielczy bank dla rolników to lider, który z racji swej pozycji nie obawia się silniejszej konkurencji. Jego głównymi zaletami są: bogata oferta kredytowa (kredyty obrotowe, inwestycyjne, preferencyjne, z dopłatami), polski kapitał, dobra znajomość rynku lokalnego, indywidualne traktowanie klientów, placówki w każdej – nawet niewielkiej miejscowości, zaufanie wypracowane przez lata i szeroka oferta produktów: lokaty, karty kredytowe, ubezpieczenia. Konto w banku to pełna wygoda i dostęp do pieniędzy przez całą dobę za sprawą bankowości elektronicznej i rozbudowanej sieci bankomatów na terenie całej Polski.

Jeśli chodzi o uniwersalny bank dla rolników najlepszą i najbardziej rozbudowaną ofertę posiada Bank BGŻ, który dla osób działających w sektorze rolno-spożywczym ma szeroką linię kredytową oraz korzystne produkty. Między innymi: specjalny, bezpłatny rachunek Agro Lider, gdzie klient może liczyć na minimum formalności, konto oszczędnościowe, bankowość internetową i telefoniczną, dostęp do karty debetowej i preferencyjne warunki na inne produkty finansowe.

Również Kredit Agricole przygotował specjalne konto dla rolników za 0 zł (wystarczy wypełnić wniosek). Nie gorszy jest Bank Zachodni WBK ze swoim pakietem – Agro Pakiet w ramach, którego otrzymuje się rachunek bankowy, korzystne kredyty, interesujące lokaty, kartę Visa Business Electron. A wszystko to za 6 złotych miesięcznie.