Kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej

Pożyczka na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej dostępna jest jedynie dla klientów firm pożyczkowych (parabanków).

Co to jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to założone przez bank prawdopodobieństwo. Że klient we wskazanym w umowie czasie spłaci swoje zobowiązanie. A więc kapitał i naliczone od niego przez cały okres kredytowania odsetki. Bank udzielając kredytu bierze na siebie ryzyko i chce je jakoś zminimalizować. W tym celu określa zdolność kredytową klienta.

Zdolność kredytowa — jak ja sprawdzić?

Tak naprawdę nie wiadomo do końca, jak banki obliczają zdolność kredytową swoich klientów. Każdy bank ma własne regulacje i stosuje skomplikowane wzory matematyczne. Pewne brane pod uwagę elementy są jednak niezmienne. Mowa o:

 • Wysokość dochodów do dyspozycji osoby ubiegającej się o kredyt;
 • Źródła uzyskiwania dochodów;
 • Aktualne zobowiązania kredytowe;
 • Rodzaj oraz wysokość kredytu;
 • Okres kredytowania;
 • Rodzaj rat (równe lub malejące);
 • Dotychczasowa historia kredytowa;
 • Wiek kredytobiorcy;
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym;
 • Wysokość wkładu własnego;
 • Dodatkowe zabezpieczenia.

Na podstawie tych danych bank tworzy tzw. profil kredytobiorcy. Zajmuje się tym analityk, któremu zostają dostarczone wszelkie dokumenty. Poświadczające deklaracje złożone przez klienta.

Dlatego doradca bankowy jest bardzo dociekliwy i zadaje klientowi przeróżne pytania. Wszystko to ma służyć jak najdokładniejszej ocenie zdolności kredytowej.

Dlaczego pożyczkę bez zdolności kredytowej można wziąć tylko poza bankiem?

Kiedy banki odmawiają pożyczki, prawdopodobnie przyczyną jest mała zdolność kredytowa. Lub też negatywna historia kredytowa w BIKBanki niestety nie chcą przyznawać takim osobom żadnych pieniędzy. Banki stawiają obecnie duże wymagania wobec kredytobiorców. I tylko wybranym udaje się je spełnić. A im więcej chcemy pożyczyć, tym bardziej nasza sytuacja finansowa zostanie prześwietlona. A liczba wymagań formalnych wzrasta.

Pożyczki na oświadczenie w 2018 roku

W obecnych czasach, jeśli z różnych powodów bank nie chce nam udzielić kredytu. Możemy poszukać alternatywnych rozwiązań. Do takich bez wątpienia należą dzisiaj pożyczki pozabankowe.

Parabanki działają na podstawie umowy cywilno-prawne. I są dużo mniej wymagające niż banki tradycyjne. Są lepiej dostosowane do potrzeb klientów. Większość firm udzielających pożyczek nie przeprowadza weryfikacji zatrudnienia. Weryfikacji w BIK czy KRD. Oferują również szybki kredyt bez zdolności kredytowej. Warunki otrzymania pożyczki w parabanku są uzależnione od indywidualnego regulaminu firmy.

Pożyczka bez zaświadczeń to szansa dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe są często jedyną szansą na otrzymanie pożyczki dla osób, które nie mają zdolności kredytowej. Pożyczki w parabankach wiążą się z krótkim terminem spłaty. Maksymalnie kilkudziesięciu miesięcy – oraz bardzo wysokimi kosztami i odsetkami. Tym sposobem pożyczkodawca zabezpiecza się przed nieterminowym otrzymaniem zwrotu gotówki.

Dodaj komentarz