Kredyt a BIK

Bierzemy kredyt za kredytem i ani się obejrzymy, a wpadamy w pętle niekończącego się zadłużenia. Zanim spłacimy poprzednie zobowiązanie, już rozglądamy się za kolejna chwilówką online. Jej załatwienie jest takie proste, niestety dopiero później przychodzi oprzytomnienie – jak to wszystko teraz pospłacać? Kilka rat jest już zawalonych, docierają listy z karami za  opóźnienia w spłatach. Kary te nie są niskie – pożyczkodawcy zwykle chcą na nich zarobić.

Pożyczka konsolidacyjna.

Aby uporządkować raz na zawsze sprawę swoich wszystkich chwilówek, warto zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną. Konsolidacja pożyczek polega na połączeniu wszystkich zadłużeń danego człowieka w jedną, wspólną. Całość spłaca się od tej pory na warunkach ustalonych przy zaciąganiu jednej pożyczki – właśnie konsolidacyjnej. Są tu ustalane warunki, oprocentowanie i nowe terminy spłat. Oczywiście jeżeli wcześniej mieliśmy zaległości w poszczególnych spłatach – zostają one wyzerowane. W nowej pożyczce konsolidacyjnej zaczynamy wszystko od nowa.

Pożyczka konsolidacyjna jest dobra także w takim przypadku, gdy spłacamy już jakiś kredyt, lub kredyty, a potrzebujemy dobrać kolejny. Jeżeli skorzystamy z pożyczki konsolidującej posiadane kredyty, możemy dodatkowo wziąć kolejną sumę i spłacać już wszystkie zobowiązania w jednej racie na jedno konto.

Kredyty a BIK.

Nasza zdolność kredytowa ustalana jest w bankach po sprawdzeniu w bazie BIK. Jeżeli zdarzyło nam się opóźnić ze spłatą nawet jednej raty pożyczki, choćby to było brakujące 30 zł, zostaniemy wpisani na niechlubną listę dłużników bankowych. Banki z reguły odmawiają udzielenia kolejnych pożyczek osobom z historią w BIK. Są na szczęście pożyczkobiorcy prywatni, którzy rozumieją, że Twoje opóźnienie spłaty to przypadek incydentalny i potrafią pomóc mimo, że jesteś w BIK. Wystarczy poszukać w internecie pod hasłem: “konsolidacja chwilówek bez BIK” i pojawią nam się firmy, które bez problemu przemienią nasze wcześniej zaciągnięte pożyczki i udzielą dodatkowej kwoty dla Twojej dyspozycji.