Konto walutowe i karta walutowa

Konto walutowe i karta walutowa

Banki mają do zaoferowania swoim klientom wiele usług i produktów. Do tych, których popularność cały czas rośnie zalicza się zarówno konto walutowe, jak i karta walutowa. Są to produkty, które sprawdzają się szczególnie wśród osób dużo kupujących w zagranicznych sklepach i tych, którzy uwielbiają podróże.

Konto walutowe – co to?

Konto walutowe to rachunek, który pozwala na dokonywanie transakcji w obcych walutach. Dysponując takim kontem, można bez przeszkód wykonać przelew w innej niż złotówki walucie bądź zapłacić za zakupy internetowe realizowane w sklepie zagranicznym. Konto walutowe to szereg możliwości. Pozwala na przelewy w obcej walucie. Mając takie konto, możemy korzystać też z kantorów internetowych, które oferują naprawdę korzystne warunki. Założenie konta walutowego poleca się też tym, którzy mają kredyt w obcej walucie. Wśród posiadaczy konta walutowego dużą grupę stanowią tak zwany frankowicze.

Karta walutowa – co to?

Karta walutowa to karta, którą możemy wypłacać gotówkę w bankomacie bądź płacić bezgotówkowo. O ile karta prowadzona w złotówkach pozwala na transakcje tylko w polskiej walucie, o tyle karta walutowa prowadzona może być w funtach, dolarach czy euro. Dysponując taką kartą, wypłacimy gotówkę w każdym zakątku świata, nie obawiając się kosztownego przewalutowania. Z konta ubędzie nam dokładna wartość produktu bądź usługi, co z pewnością docenimy na wakacjach, kiedy skończy się nam gotówka.

Czy wszystkie banki oferują walutowe konta i karty?

Dzisiaj są to produkty standardowe, po które sięga coraz więcej klientów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że znajdują się one w ofercie praktycznie każdego banku. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków za prowadzenie konta i utrzymanie karty nie będziemy płacić. Zdarza się jednak i tak, że brak opłat bank uzależnia od spełnienia dodatkowych kryteriów. Najczęściej są to po prostu płatności kartą lub wpływy na konto w określonej wysokości. Kiedy spełnimy ten warunek, nie będziemy musieli obawiać się niepotrzebnych opłat.

Czy są to produkty bezpieczne?

Pytanie to zadaje wielu klientów. Banki dbają dzisiaj o bezpieczeństwo swoich klientów, a zarówno konta, jak i karty walutowe nie są wyjątkiem. Oznacza to, że korzystanie z nich jest tak samo bezpieczne, jak korzystanie z konta i karty w złotówkach.

Zarówno konto walutowe, jak i karta walutowa to produkty bankowe cieszące się naprawdę dużą popularnością. Cenią je zwłaszcza osoby, które często podróżują, przekraczając granicę Polski. Poleca się je też tym, którzy robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.