Kim jest doradca kredytowy? 

Źle dobrany kredyt może wpędzić nas w wieloletnie kłopoty finansowe. Szczególnie kiedy decydujemy się na kredyt hipoteczny lub po prostu na większą sumę. Jak uniknąć błędu? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Kim jest doradca kredytowy i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Kim jest doradca kredytowy? 

Doradca kredytowy to profesjonalista, który według definicji nie jest związany z żadną instytucją finansową. Oznacza to, że jest to osoba niezależna, a nie na przykład pracownik banku. Doradca kredytowy jest pośrednikiem między klientem a bankiem lub firmą pożyczkową. Pomaga nie tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę, ale także skompletować potrzebne dokumenty i przejść przez proces weryfikacji.

Głównym zadaniem doradcy kredytowego jest wybranie najkorzystniejszej oferty, z listy tych, które są dostępne w banku. Dzięki temu, my jako klient zyskujemy pewność, że oferta jest dopasowana do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Z doradcą kredytowym unikniemy błędów i nie wpadniemy w spiralę zadłużenia. 

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy zajmuje się pomocą przy wyborze oferty kredytowej. Może zapytać o takie informacje jak:

  • ile pieniędzy chcemy pożyczyć,
  • jaki jest nasz budżet (zarobki i wydatki),
  • przeznaczenie kredytu,
  • historia kredytowa. 

Dzięki tym informacjom jest w stanie wybrać najkorzystniejsze oferty, które będą dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Praca dobrego doradcy kredytowego https://multikredyt.pl/ opiera się na indywidualnym podejściu do klienta. W dodatku doradca kredytowy bardzo często ma możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu może wynegocjować dla nas lepsze warunki, do których samodzielnie nie mielibyśmy dostępu. 

Dlaczego warto skorzystać w usług doradcy kredytowego?

Jak już wiemy rola doradcy kredytowego zaczyna się na etapie wyboru oferty. Samodzielne przefiltrowanie ofert bankowych jest czasochłonne. W dodatku może okazać się, że nie zauważyliśmy kruczków lub nie rozumiemy części oferty. Usługi doradcy kredytowego przydają się szczególnie w sytuacji, kiedy ubiegamy się o dużą kwotę. Przykładem może być kredyt hipoteczny, który najczęściej zaciąga się na okres od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat. Przy takich decyzjach warto skorzystać z dodatkowego wsparcia. Doradca kredytowy pomoże nam wybrać najlepszą ofertę oraz przeprowadzi przez cały proces gromadzenia dokumentów. Podsumowując współpraca z doradcą kredytowym to oszczędność czasu, pieniędzy i z całą pewnością nerwów oraz wybór najkorzystniejszych rozwiązań finansowych.