Jak wybrać naprawdę dobry kredyt hipoteczny?

Kiedy chcemy kupić mieszkanie bądź wybudować dom, potrzebujemy naprawdę dużej kwoty pieniędzy. Większość z nas nie dysponuje takimi oszczędnościami. Z pomocą przychodzi nam wówczas kredyt hipoteczny, który pomoże nam sfinansować zakup nieruchomości. Jest to rodzaj kredytu, który znajduje się w ofercie większości banków działających na polskim rynku. Warto pamiętać, że oferty poszczególnych banków mogą się między sobą różnić. Dlatego podpowiadamy jaki kredyt hipoteczny można uznać za naprawdę dobry i co brać pod uwagę, aby nie popełnić kredytowego błędu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty?

Analizując oferty banków, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wartość RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jest to współczynnik, który mówi nam o rzeczywistych kosztach, jakie poniesiemy w związku z zaciągnięciem kredytu. Uwzględnić warto również:

  • wysokość oprocentowania – uważać trzeba na tak zwane kredyty 0%. Najczęściej są to oferty mające ukryte koszty dodatkowe;

  • szybkość przyznawania decyzji;

  • wysokość prowizji;

  • dodatkowe zabezpieczenia – zdarza się, że sama hipoteka nie jest dla banku wystarczająca. Wiele placówek decyduje się również na ubezpieczenie kredytu. Jest to jednak opcja korzystna również dla kredytobiorcy. Jeśli na przykład stracimy pracę, to ubezpieczyciel będzie regulował za nas raty.

Zdarza się, że banki umieszczają w umowie dodatkowe koszty ukryte. Zalicza się do nich na przykład wycenę nieruchomości.

Czy warto korzystać z porównywarek kredytowych?

W sieci znaleźć można wiele porównywarek kredytowych, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe porównanie ze sobą kredytów hipotecznych oferowanych przez największe i cieszące się największą popularnością banki w Polsce. Z całą pewnością są to narzędzia przydatne, które pozwalają zorientować się w aktualnej ofercie banków.

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Ci, którzy chcą uzyskać nie tylko suche parametry, ale również przystępne wyjaśnienie oferty mogą zdecydować się na wsparcie doradcy kredytowego. To wysokiej klasy specjalista, który przedstawi oferty różnych banków, a jednocześnie wskaże, która jest dla nas najbardziej odpowiednia. Korzystając z pomocy doradcy, zwiększa się swoje szanse na wybór najlepszego kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata. Większość osób zaciąga go na dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat. Dlatego tak ważne jest, aby nie decydować się na pierwszy lepszy kredyt hipoteczny. Warto porównać ze sobą kilka ofert i postawić na tą, która jest najbardziej korzystna.

Dodaj komentarz