Jak właściwie dobrać pożyczkę do naszych potrzeb, żeby nie przepłacić?

Jak właściwie dobrać pożyczkę do naszych potrzeb, żeby nie przepłacić?

Potrzebujesz pieniędzy? Weź pożyczkę. Pamiętaj jednak, że wiele banków oferuje bardzo zróżnicowane kredyty, a każdy z nich wcale nie musi być dla Ciebie właściwy. Jak zatem, dobrze wybrać produkt odpowiedni dla Ciebie?

Na co zwrócić uwagę, w momencie wyboru właściwej oferty kredytu?

Szykujemy się na remont, wyjazd czy inwestycję. Niezbędna jest nam gotówka i chcemy zaciągnąć tzw. kredyt w banku. Jednak nasz rynek pełen jest takich instytucji, a każda z nich proponuje wiele. Jak zatem, w tym morzu informacji wybrać odpowiednio? Warto na początek zapoznać się z podstawowym rozróżnieniem ofert bankowych. W tym pomocne będą portale internetowe np. https://pozyczkolog.pl/, oferujące szeroką wiedzę w przystępnym języku, nawet dla osoby po raz pierwszy biorącej kredyt w banku. Warto dokładnie podzielić kredyty na: gotówkowe i na cel. Te pierwsze udzielane są bez podania celu na jaki chcemy dostać pieniądze, natomiast te drugie związane są z dokładnym podaniem celu oraz rozliczeniem się z otrzymanych funduszy. Dlatego bardzo ważnym jest, już na początku dokładne wyznaczenie najważniejszych kwestii jakie interesują Cię, dla Twojej inwestycji.

Przeanalizuj cel:

  • czy celem inwestycji jest: budowa domu, rozwój firmy, a może remont czy założenie instalacji w ramach ocieplania ekologicznego?
  • będziesz miał dokumenty potwierdzające pracę, czy też wszystko chcesz wykonać własnymi rękami, aby zaoszczędzić na kosztach?
  • może planujesz wyjazd za granicę, gdzie dopiero poszukujesz inspiracji na dalsze życie?
  • chcesz zainwestować w podróż życia z ukochaną osobą?

Jeżeli masz już dokładnie wytyczony cel, to musisz wiedzieć, że na wszystkie: rozwoje biznesu, budowy czy remonty jesteś w stanie dostać kredyt z niskim oprocentowaniem, ale musisz się rozliczyć z postępu prac. Najczęściej jest to związane z udokumentowaniem w postaci: faktur, zdjęć czy umów. Wtedy szukaj ofert dokładnie nakierowanych na Twoje potrzeby. Jednak gdy chodzi o mniej formalny cel, wtedy najlepiej szukaj kredytu gotówkowego, którego cel zaciągnięcia nie interesuje banku i nic poza spłacaniem miesięcznej raty w terminie, czy poniesieniem opłaty za konto, nie jest wymagane.

Wyznacz widełki:

  • dokładnie określ czas na jaki chcesz zaciągnąć kredyt, wyznaczając najkrótszy i najdłuższy okres spłacania,
  • dokładnie wylicz jaką największą i najmniejszą ratę jesteś w stanie spłacać, wliczając w to możliwość utraty zarobkowania nawet o 1/3 dzisiejszej wypłaty.

Takie wyznaczenie sobie granic pozwoli nam świadomie wybrać proponowaną nam przez banki ofertę, mając pewność, że za 3 miesiące nie wylądujemy w tzw. Obsłudze Restrukturyzacji Kredytowej za niepłacenie kredytu.

Pamiętajmy, że dobrze przemyślany i obliczony plan zaciągnięcia kredytu jest podstawą do bezpiecznej przyszłości. Korzystając z portali internetowych typu: https://pozyczkolog.pl/, nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zapoznać się z głównymi ofertami widniejącymi na rynku. Mogąc dokładnie samemu przeanalizować oferty, nie jesteśmy narażeni na chwyty handlowe sprzedawców, którzy namówią nas na ofertę, która może okazać się dla nas nieatrakcyjną. Zatem nie bójmy się inwestować w siebie, ale róbmy to rozważnie.

Dodaj komentarz