Czy szybka pożyczka to bezpieczna pożyczka?

Okazja skorzystania z wyjątkowej promocji, nagła sytuacja w rodzinie lub konieczność opłacenia ważnych rachunków na kilka dni przed planowaną wypłatą – oto sytuacje, w których szybki dostęp do gotówki staje się niezwykle ważny. Czy pożyczki w 15 minut to tylko chwytliwe hasło, czy też opcja, z której faktycznie może skorzystać każdy z nas?

Co wyróżnia szybkie pożyczki?

Szybkie pożyczki mają swoją specyfikę. Przede wszystkim z ich pozyskaniem wiąże się mniej formalności niż w przypadku kredytów bankowych. Znacznie niższa jest też pożyczana suma. W większości przypadków pożyczka nie przekracza kwoty tysiąca złotych.

Pożyczać można jednak znacznie mniejsze kwoty, np. 100 lub 150 złotych. Tu pożycza się tylko tyle, ile potrzeba na załatwienie bieżących formalności. Dzięki takiemu podejściu pożyczka jest traktowana coraz częściej niczym karta kredytowa.

Znacznie krótszy niż w przypadku kredytów jest też czas jej trwania: zazwyczaj nie przekracza ona 30 dni. Przykładowo, na stronie www.wonga.pl można zaciągnąć pożyczkę w wysokości od 50 do 750 złotych, na okres od jednego do 30 dni. Im jest krótszy, tym niższe odsetki. Niewysokie kwoty pożyczki sprawiają, że zmniejsza się ilość związanych z taką transakcją formalności. Czy jednak słynne 15 minut wystarczy do zaciągnięcia pożyczki w bezpieczny sposób?

Pożyczanie w kwadrans? To możliwe

Nowoczesne aplikacje internetowe sprawiają, że firmy działające online są w stanie rozpatrzyć wniosek w 15 minut i w tym czasie dokonać przelewu na podane przez klienta konto. Jak to możliwe? Wielkim ułatwieniem są tu nowoczesne aplikacje internetowe, dzięki którym można szybko przeanalizować złożony wniosek. Elektroniczny formularz zawierający dane klienta: numer dowodu osobistego, numer telefonu i numer jego konta sprawia, że można ograniczyć formalności do minimum. Przelewy weryfikacyjne na symboliczną kwotę pozwalają na sprawdzenie wiarygodności klienta, a dzięki szybkim przelewom gotówka może w ciągu kilku minut trafić na konto osoby składającej wniosek.

Czy szybko oznacza też bezpiecznie?

Co ciekawe, taki pośpiech wcale nie musi oznaczać lekceważenia zasad bezpieczeństwa. Wygodne aplikacje sprawiają, że na zapoznanie się z ostatecznym kosztem pożyczki wystarczy poświecić kilka sekund. Jej dopasowanie do swoich możliwości finansowych jest podstawą bezpiecznego pożyczania w każdej sytuacji. Ważne są też te działania, które w ciągu kwadransa podejmie pożyczkodawca. Wonga.com jako lider w branży digital finance jest z stanie w ciągu kwadransa nie tylko sprawdzić wiarygodność klienta i dane z BIK. W tym czasie możliwe jest też dokonanie przelewu na konto wiarygodnego pożyczkobiorcy (ta czynność jest zależna od godzin pracy banku danego pożyczkobiorcy). Tu niezastąpione okazują się szybkie przelewy, dzięki czemu można błyskawicznie operować finansami.

Wykorzystanie szybkich płatności sprawia, że cała operacja może zamknąć się w 15 minutach. Tyle bowiem zajmuje sprawdzenie wiarygodności klienta, zweryfikowanie jego danych oraz dokonanie przelewu na konto online.

Postęp w branży digital finance doprowadził do tego, że z bezpiecznej pożyczki w ciągu 15 minut może skorzystać każdy z nas. Nowoczesne technologie sprawiają, że taka pożyczka jest nie tylko możliwa, ale i bezpieczna. Zaciągnięta w rozsądny sposób może stać się cennym wsparciem i alternatywą dla kart kredytowych. W taki sposób z szybkich pożyczek online korzysta coraz więcej osób.