Czy można otrzymać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Konsolidacja zadłużeń nie jest konceptem zupełnie nowym, ale jednak wiele osób nie do końca wie, na czym ona polega i na jakich zadaniach działa. Uważa się, że jest zbyt skomplikowana i zbyt ciężko ją dostać, czy też że niezbędne są do niej zabezpieczenia takie jak hipoteka. Jest to problematyczne zwłaszcza dla osób, które nie mają wysokich dochodów lub ich historia kredytowa pełna jest negatywnych wpisów. Wobec tego czy kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez hipoteki istnieją? Jaki jest najtańszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki? Czy istnieje bank który pomaga zadłużonym i nie weryfikuje zdolności kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny w banku

Konsolidacja bez hipoteki w banku jest jak najbardziej możliwa. Tak poważne zabezpieczenia rozważa się tylko przy bardzo dużych kwotach lub gdy maksymalnie chcemy obniżyć koszty kredytu. Z powodzeniem jednak można uzyskać kredyty konsolidacyjne i bez niej. Jedyny problem stanowi fakt, że nie każdy może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosków. Bank który pomaga zadłużonym https://habzafinanse.com.pl/restrukturyzacja-kredytu/ może co prawda obniżyć swoje progi odnośnie zdolności kredytowej, lub też łaskawszym okiem traktować negatywne wpisy w BIKu.

Istnieją takie banki, natomiast ich usługi są znacznie bardziej kosztowne niż innych, a osoby bardzo mocno zadłużone też nie mogą na nie liczyć. To, gdzie trafimy na najtańszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki wpływa wiele czynników. Istotne jest, jak duże są nasze zadłużenia i jaka jest nasza zdolność kredytowa. Warto zapoznać się z jak największą liczbą ofert, aby móc wybrać tą najkorzystniejszą. Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki dostępne są w większości banków, a ich warunki mogą być bardzo zróżnicowane.

Konsolidacja pozabankowa

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez hipoteki, a raczej pożyczki konsolidacyjne, można zaciągnąć także w instytucjach pozabankowych. W tym wypadku będziemy musieli przygotować się na znacznie wyższe koszty takiej usługi. Cały proces powinien być jednak szybszy i wygodniejszy – można go przeprowadzić nawet przez Internet. Do tego bardzo wiele firm pożyczkowych deklaruje, że nie sprawdza zdolności ani historii kredytowej pożyczkobiorcy, nie stosuje też takich zabezpieczeń jak hipoteka. Dla osób skrajnie zadłużonych, którym banki odmówiły pomocy może to być jedyne wyjście. Zanim jednak cokolwiek podpiszemy, powinniśmy uważnie przeczytać całą umowę. Może się okazać, że po konsolidacji ratę obniżymy zaledwie o kilkanaście złotych, a łącznie zapłacimy nawet kilka tysięcy więcej.

Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki pozwalają na przekształcenie wielu różnych rat w jedną, niższą. Wiąże się to co prawda z wydłużeniem okresu kredytowania, ale pozostawia co miesiąc w portfelu więcej wolnych środków. Nie da się więc ukryć, że jeśli uginamy się pod ciężarem licznych zobowiązań konsolidacja bez hipoteki może być najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz