Bezpieczny wyjazd na narty a wykup ubezpieczenia

Białe szaleństwo, czyli narciarstwo i snowboard to coraz bardziej popularny sposób spędzania urlopu w okresie zimowym. Osoby aktywnie spędzające ten urlop powinny pomyśleć przed wyjazdem o wykupienia odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Nad wykupieniem polisy nie powinny zastanawiać się osoby, które zamierzają spędzić urlop w krajach alpejskich. Firmy ubezpieczeniowe proponują narciarzom pakiety ubezpieczeń. Jakie niezbędne elementy powinien zawierać pakiet ubezpieczeń dla narciarzy?

Ubezpieczenie OC

Jednym z istotnych elementów, które powinny wchodzić w pakiet ubezpieczeń dla narciarzy jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej popularnie nazywane OC. Na stoku może się tak zdarzyć, że zderzymy się z innymi osobami. W wyniku takiego zderzenia możemy komuś uszkodzić sprzęt, ale też skutkiem zderzenia może być złamana noga, czy inne obrażenia. Osoba, która zostanie przez nas poszkodowana ma prawo domagać się odszkodowania. Suma takiego odszkodowania zwłaszcza w krajach alpejskich może być bardzo wysoka. Mając polisę OC możemy spać spokojnie: roszczenia pokryje polisa OC.

Ubezpieczenie akcji poszukiwawczej i ratowniczej

Osoby jeżdżące na polskich stokach mogą z tego elementu polisy zrezygnować, gdyż TOPR i GOPR ratuje turystów bezpłatnie. Nawet akcja wymagająca użycia śmigłowca nic nie kosztuje. Ale już u naszych południowych sąsiadów, czyli na Słowacji za akcję poszukiwawczą i ratunkową będziemy musieli zapłacić. Podobnie zresztą, jak w krajach alpejskich. W tych krajach koszty takich akcji są bardzo wysokie, a jeszcze rosną, kiedy trzeba użyć śmigłowca. Dlatego w przypadku wyjazdów zagranicznych warto zadbać, aby polisa składała się także z ubezpieczenia akcji poszukiwawczej i ratowniczej.

Dobra polisa powinna zawierać także ubezpieczenie sprzętu narciarskiego przed kradzieżą. Ponieważ różne towarzystwa różnie rozumieją to pojęcie upewnijmy się u ubezpieczyciela, co dokładnie rozumie on pod tym pojęciem. Są bowiem towarzystwa, które ubezpieczają tylko narty z wiązaniami.