Odchudzanie bez głodu – czy jest możliwe?

Wiele osób nierozerwalnie kojarzy odchudzanie z głodem i z tego powodu się go obawia. Jest to zrozumiałe – głód jest nieprzyjemny, a do tego może popychać do podjadania między posiłkami, co zmniejsza skuteczność odchudzania. Czy odchudzanie bez głodu jest możliwe? Jeśli tak, to co trzeba zrobić, żeby do niego doprowadzić? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Redukcja kalorii nie powinna oznaczać głodzenia się

Wszelkiego rodzaju diety polegają przede wszystkim na redukcji kalorii, jednak musimy pamiętać, że powinna to być redukcja odpowiedzialna. Powinniśmy ograniczać kalorie jedynie do tego stopnia, żeby spalać tkankę tłuszczową, a nie, żeby być nieustannie głodnym, słabym i nie dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników.

To, ile kalorii powinniśmy spożywać, żeby schudnąć, zależy od naszej wagi i wzrostu, a także przeciętnego dziennego poziomu wysiłku fizycznego. Bardzo często diety i wszelkiego rodzaju cateringi dietetyczne proponują 1500-2000 kalorii dziennie, ale może to być niewystarczające na przykład dla pracownika fizycznego, który codziennie w pracy spala wiele kalorii.

Prawidłowa dieta na odchudzanie powinna być bogata w produkty, które są mało kaloryczne, ale posiadają niezbędne witaminy, minerały i inne ważne składniki. Musimy przy tym pamiętać o zachowaniu równowagi. Na przykład owoce są bardzo zdrowe, ale nie w zbyt dużych ilościach, ponieważ zawierają sporo cukru.

Jak poradzić sobie z głodem i przyspieszyć odchudzanie?

Jest wiele sposobów na radzenie sobie z głodem związanym z odchudzaniem. W wielu dietach na przykład proponuje się jedzenie nie 3, a aż 5 posiłków dziennie, po prostu o mniejszej kaloryczności, żeby pomiędzy posiłkami nie zdążył narosnąć duży głód. Dobrym rozwiązaniem jest także picie dużej ilości wody, która nasyca, a jednocześnie nie zawiera kalorii i jest zdrowa dla organizmu (mowa tu o zwykłej wodzie, nie wszelkiego rodzaju wodach smakowych).

Warto także rozważyć tabletki na odchudzanie. Skuteczne suplementy na odchudzanie nie tylko sprawią, że zrzucimy nadmierne kilogramy szybciej, ale też, że będzie to łatwiejsze. Tabletki na odchudzanie mogą bowiem dostarczać uczucie nasycenia i zmniejszać apetyt, dzięki czemu cały proces jest szybszy i bezproblemowy. Więcej informacji na ich temat, a także na temat diet i odchudzania ogółem, można znaleźć na portalu https://dietetyk.edu.pl/. Zawiera on opinie doświadczonych ekspertów, co pomaga w podjęciu bezpiecznych, prawidłowych decyzji.

Dodaj komentarz