Szukasz konta firmowego, które będzie proste w obsłudze i tanie? Posiadanie konta firmowego w przypadku spółki z o.o. jest obowiązkowe. Jednak z tego przymusu wynika całkiem sporo zalet. Decyzja wyboru konta dla spółki powinna być przemyślana i dokładnie przeanalizowana, ponieważ będzie miała skutki długofalowe. Jak wybrać konto dla spółki?
Dlaczego konto firmowe jest obowiązkowe?
W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialności osoby zakładające nie odpowiadają swoim majątkiem. Oznacza to, że jeżeli firma wpadnie w długi, to Twój prywatny majątek jest bezpieczny. Z tego też względu wymagane jest rozróżnienie między kontem osobistym a firmowym w przypadku spółki z o.o.. Konto dla spółki służy nie tylko do rozliczania się z kontrahentami, ale także z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Musimy również zaznaczyć, że konto firmowe pozwala na wprowadzenie porządku w finanse i ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Dlatego nie warto się temu przymusowi opierać.
Zalety konta dla spółki
Konto dla spółki, czyli konto firmowe pozwala na uporządkowanie finansów. Wszelkie przychody, dochody i wychody znajdują się w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które usprawnia działanie firmy. Chaos w finansach może przyczynić się do poważnych kłopotów, dlatego warto go unikać. Dzięki kontu firmowemu jasno oddzielamy finanse prywatne od biznesowych.
Konto dla spółki możesz wygodnie otworzyć przez Internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wybranego banku i wypełnisz odpowiedni formularz. Natomiast docelową umowę do podpisania dostarczy Ci kurier.
Jak wybrać konto dla spółki?
Wybór konta dla spółki powinien być przemyślaną decyzją. Dlatego przeglądając różne oferty warto skonsultować się z doradcą bankowym. Ekspert pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę i przeprowadzi przez proces zakładania konta. Warto jednak również samemu wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Wybierając konto dla spółki z o.o. przede wszystkim sprawdź ile kosztuje założenie rachunku bankowego i wydanie karty. Najlepsze oferty będą mieć te opcje za 0 zł. W drugiej kolejności dowiedz się ile kosztuje prowadzenie konta, zarówno w naszej walucie, jak i obcej. Istotną kwestią są także wypłaty z bankomatów oraz przelewy. Również te zagraniczne.
Jeżeli chcesz uniknąć dodatkowych kosztów za przelewy z konta firmowego na prywatne, to warto rozważyć założenie konta biznesowego w tym samym banku, co nasze konto osobiste. Dzięki temu unikniemy kosztów związanych z transferem pieniędzy z jednego banku do drugiego.