Ekspert kredytowy Gdynia – darmowe wsparcie przy wyborze kredytu

W teorii można wejść do przypadkowego banku i złożyć wniosek o kredyt bez szczegółowego zapoznania się czy to z ofertą danej instytucji, czy innej. W praktyce jednak takie rozwiązanie ma dużo wad. Łatwo jest wybrać nieodpowiednią propozycję i niepotrzebnie przepłacić, co jest szczególnie kosztowne w przypadku zobowiązań opiewających na duże kwoty (kredytów samochodowych, hipotecznych, konsolidacyjnych).

Dlatego też wielu potencjalnych kredytobiorców podchodzi do procesu zaciągania kredytu zupełnie inaczej. Dba o to, aby porównać oferty co najmniej kilku banków, tak, żeby wybrać tę najbardziej korzystną. Co ważne, nie trzeba porównywać ich samodzielnie. Można korzystać z darmowego wsparcia eksperta kredytowego – i zdecydowanie warto to zrobić.

W czym może pomóc ekspert kredytowy?

Eksperci kredytowi to wykwalifikowani specjaliści, którzy znają polski rynek usług finansowych od podszewki. Udzielają wsparcia na każdym etapie pozyskiwania kredytu, od analizy sytuacji danej osoby (jej zdolności kredytowej, historii kredytowej), przez wybranie właściwej oferty, po załatwienie wszystkich formalności.

Dzięki niemu nie tylko można oszczędzić czas (samodzielne porównywanie poszczególnych ofert byłoby niezwykle męczące i czasochłonne), ale też uniknąć wszelkiego rodzaju pomyłek. Nie mając odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia, łatwo źle coś zrozumieć i wybrać kredyt, który z jakiegoś powodu nie będzie najlepszą dostępną ofertą.

Zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych zobowiązań, takich jak chociażby kredyty hipoteczne.

Dlaczego ekspert kredytowy, a nie doradca bankowy?

Wśród osób, które pomagają w zaciągnięciu kredytu można spotkać się z różnymi tytułami, takimi jak doradca bankowy czy ekspert kredytowy – nie należy ich ze sobą mylić.  Doradca bankowy jest osobą zatrudnioną przez konkretny bank, żeby pomagała jego klientom. Jego rolą jest wyjaśnienie poszczególnych aspektów oferty, zachęcenie do skorzystania z niej, odpowiedzenie na pytanie i wsparcie w przejściu przez wszelkie formalności (złożenie wniosku i inne).

Jeśli zaś chodzi o eksperta kredytowego, to zasadniczo wygląda to podobnie, ale z jedną ogromną różnicą – eksperci są niezależni, w tym sensie, że nie pracują dla jednego banku, a współpracują z różnymi instytucjami. Mogą więc przedstawić temu samemu klientowi wiele różnych ofert, kierując się przede wszystkim tym, żeby były maksymalnie atrakcyjne. Doradcy bankowi są związani ofertami dostępnymi aktualnie w jednej tylko instytucji, a oferty te mogą być mało korzystne w porównaniu do konkurencji.