Zabawki wspomagające rozwój niemowlaka

Zabawki wspomagające rozwój niemowlaka

Dziecko to nasz największy i najważniejszy skarb. zrozumiał to każdy kto jest już rodzicem. Narodziny dziecka otwierają zupełnie nowy etap w naszym życiu wraz z którym pojawia się temat w jaki sposób należy je wychowywać. Oczywiście każdy z nas ma własne spostrzeżenia ale pewnie wiele z nich jest uniwersalne.

Istotnie najważniejszym czynnikiem na każdym etapie rozwoju jest czas jaki poświęcimy dziecku, gdyż nawet najlepsze i najdroższe zabawki dla dzieci nie wyręczą nas w wychowaniu dziecka. Mają one pomóc nam i dziecku w tym aby wspólna zabawa była ciekawa i jednocześnie powodowała rozwój naszego potomstwa.

Obserwując dziecko już od momentu narodzin spostrzegamy jego rychły rozwój i następujące przemiany w zachowaniu dziecka. Z każdym dniem maluszek zaczyna postrzegać jeszcze wyraźniej otaczający go świat i coraz dokładniej go przyswajać napawając duma i radością rodziców.

Kolejny etap w rozwoju dziecka to rozwój zmysłu chwytu. Wtedy to maluszek wkłada trzymane przedmioty do ust próbując odgadnąć smak nowej rzeczy a co więcej jej strukturę, gdyż na tym etapie rozwoju nie jest w stanie ocenić tego poprzez dotyk. W tym momencie kluczowe jest aby zapewnić naszym milusińskim bezpieczne zabawki przeznaczone dla tego okresu rozwojowego. Wszelkiego rodzaju gryzaczki i grzechotki jako zabawki dla małego dziecka wykonane z bezpiecznych materiałów będą dostarczać wiele radości a zarazem powodować dalszy rozwój naszego dziecka.

Bardzo ważne jest by już od początkowych dni życia stymulować rozwój naszej pociechy. Początkowo robimy to mówiąc czy śpiewając milusińskiemu oraz okazując czułość ponieważ każdy czynnik zewnętrzny stymuluje rozwój dziecka. Bardzo szybko zaobserwujemy, że dziecko zaczyna rozpoznawać głosy rodziców, a z każdym dniem wzmaga się jego ciekawość świata.

Ale przecież opieka i pielęgnacja dziecka to też dodatkowe obowiązki, którym muszą podołać rodzice. W związku z tym warto wspomagać się dostępnymi na rynku rozwiązaniami w postaci zabawek. Najlepszy wybór stanowią te zabawki dla dzieci, które poruszając się dodatkowo wydają dźwięki. Przykładowo karuzele montowane na łóżeczko dziecka które obracając się wygrywają ładne melodie. Wydawać się może, że noworodek nie reaguje ale docierający do jego uszu dźwięk stymuluje rozwój jego mózgu.