W co się ubrać gdy za oknem 35 stopni?

W co się ubrać gdy za oknem 35 stopni?

Dni robią się coraz dłuższe i coraz cieplejsze. Nie zdążymy się obejrzeć, a już za chwilę będą męczyły nas fale upałów. W tym okresie wszyscy narzekamy na to, że ubranie klei się do nas, nie jest przewiewne i jest nam po prostu za gorąco i niewygodnie. Jednak wcale tak nie musi być. Wystarczy odpowiednio się ubrać, by zapewnić sobie odrobinę ulgi w upalne dni. Jak to zrobić? W tym artykule podpowiadamy, jak się ubrać w upalne dni.

Jakie tkaniny są najlepsze na upalne dni?

W upalne dni chcemy wyglądać atrakcyjnie, dlatego często stawiamy na wymyślne ubrania, które wykonane są z nowoczesnych tkanin przygotowywanych na bazie włókien syntetycznych. Niestety, nie jest to najlepsze rozwiązanie z uwagi na to, że syntetyczne włókna często nie przepuszczają powietrza, przez co bardziej się pocimy, a nasza skóra może się odparzyć. Dodatkowo, niektóre z tych sztucznych tkanin już po chwili noszenia wydzielają z siebie nieprzyjemny zapach co potęguje nieprzyjemne uczucie.

Jakie zatem tkaniny najlepiej sprawdza się w czasie upalnych dni? Najlepiej postawić na naturalne tkaniny, z jak najmniejszą domieszką sztucznych włókien. Na upalne dni najlepiej wybierać ubrania wykonane z bawełny i lnu. Coraz popularniejsze stają się także tkaniny bambusowe.

Naturalne włókna pozwalają skórze oddychać, zapewniają jej dostęp do świeżego powietrza. Powoduje to, że mniej intensywnie się pocimy, a wilgoć jest odprowadzana z powierzchni ciała. Tkaniny tego rodzaju nie powodują także odparzeń czy uczuleń.

W czasie letnich upałów warto postawić na kolory jasne – biele, beże, jasne brązy czy błękity i róże. Jasne kolory będą odbijały światło, przez co nie będziemy czuć się przegrzani w takich ubraniach. Unikać z kolei należy bardzo ciemnych ubrań, które będą potęgowały wrażenie ciepła.

Jaki krój ubrania sprawdzi się najlepiej w upalne dni?

Wybierając stroje na upalne dni – niezależnie czy to będzie krótka sukienka czy np. spodnie, warto postawić na ubrania luźne i przewiewne. Krótka sukienka może mieć dopasowaną górę, jeśli ma krótkie ramiączka i odsłonięte plecy. Dół takiej sukienki powinien być rozkloszowany. Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się na naturalne materiały i przewiewny, luźny krój ubrania możemy pozwolić sobie nawet na ubranie bluzy z długim rękawem lub spodni o długich nogawkach.

Jakie buty będą najlepsze na upalne dni?

Podobnie jak w przypadku ubrań na upalne dni, tak i buty wybierane na ten czas powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Sztuczne cholewki z metalowymi lub plastikowymi wstawkami mogą powodować odparzenia i obtarcia wrażliwej skóry na stopach. Warto też wybierać buty, które będą jak najbardziej odsłaniały stopę, zapewniając skórze dopływ do świeżego powietrza, co zminimalizuje ryzyko opuchnięcia czy obtarcia stopy.

Specjaliści zalecają buty, których cholewki wykonane są z wysokiej jakości naturalnej skóry lub naturalnych tkanin. Wkładka w wygodnym bucie na upały powinna być wykonana z naturalnej skóry, która zapewni komfort noszenia obuwia nawet w czasie bardzo gorących dni.