Wino, whisky, cygara – nowe gałęzie dużych inwestycji

Wino, whisky, cygara – nowe gałęzie dużych inwestycji

Jeszcze do niedawno inwestycją można było nazywać grę na giełdzie, grę na rynku walutowym lub zakup nieruchomości. Teraz inwestować można niemal we wszystko. Dzięki Wealth Solutions można inwestować nawet w lokaty w wino. Brzmi banalnie ale jest to opłacalne. Na czym polega inwestycja w wino?

Jest to nic innego jak fizyczne nabywanie skrzynek wina. Markę i roczniki nabywamy sami dzięki brokerom, którzy mają kontakty z najlepszymi rynkami zbytu na całym świecie. Zakupione wino leżakuje i pracuje na swoje zyski. Oczywiście to nie my musimy zapewnić warunki dla leżakowania wina. Zrobią to za nas nasi doradcy. To oni zapewnią najlepsze warunki do przechowywania naszego wina. Potem dzięki brokerom będziemy mogli zbyć nasze wino po wyższej korzystnej dla nas cenie. Brokerzy mają kontakt z największymi kolekcjonerami wina na całym świecie. Dzięki ich kontaktom zbycie odpowiedniej marki wina wcale nie jest trudne.

Główną rolę odgrywa tu jednak cena wyjściowa za butelkę wina. To właśnie ona decyduje o tym czy zyskamy czy stracimy. Generalnie inwestycja w wino jest inwestycją o małym ryzyku. Oczywiście musimy przyjrzeć się rynkowi i zorientować się na jakie wino jest największy popyt i w jakie wino opłaca się inwestować. Jednak musimy pamiętać, że inwestycje w wino to inwestycje raczej długookresowe. Nie są to inwestycje tak płynne jak inwestycje w papiery wartościowe na giełdzie czy na rynku walutowym. Wino zbyć jest nie tak łatwo. Tym bardziej jeśli będziemy chcieli zrobić to przed terminem zapadalności inwestycji. Mimo to inwestycje alternatywne takie jak te w Polsce zbierają wciąż coraz większe grono zwolenników.

Jakie są plusy inwestycji w whisky?

Inwestycje alternatywne stają się w Polsce ostatnio oszałamiająco popularne. Po kryzysie ekonomicznym, który nawiedził nasz kraj i spustoszył rynki kapitałowe w całej Europie, inwestorzy zaczęli szukać innych bezpieczniejszych instrumentów, w które mogliby zainwestować. Popularne stały się inwestycje w wino, inwestycje w whisky czy inwestycje w cygara. Te dobra luksusowe można nabyć bo stosunkowo niskich cenach a zbyć z zyskiem. Dzięki temu można zyskać nawet 50%. Oczywiście, żeby wiedzieć w co i kiedy zainwestować należy wcześniej rozeznać się z rynkiem. Dzięki coraz większej popularności inwestycji w wino, popularność zyskały również inwestycje w towary substytucyjne.

Inwestycja w whisky jest druga jeśli chodzi o popularność w Polsce. Mowa oczywiście o inwestycjach alternatywnych. Aby inwestycja w whisky była opłacalna należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim miejmy na uwadze fakt, że szeroki rynek zbytu wśród kolekcjonerów ogranicza podaż. Dzięki mniejszej podaży wzrost wartości naszej whisky jest jeszcze bardziej prawdopodobna. Jeśli znajdziemy dobrego brokera, będziemy mieli bezpośredni dostęp do najlepszych trunków na całym świecie. Przede wszystkim inwestycja w whisky to niezależność o koniunktury finansowej. Oznacza to mniejsze ryzyko i brak ewentualnych spekulacji, z jakimi mamy do czynienia na rynkach surowców i rynkach kapitałowych. Jednak by mówić o ewentualnych zyskach należy rozłożyć inwestycje na co najmniej 3 do 5 lat. Po tym czasie dopiero możemy spodziewać się zwrotu z inwestycji. Rekomendowana minimalna kwota inwestycji powinna być nie mniejsza niż 5 tysięcy euro.