TOP 6 korzyści dla organizmu z gry w golfa

Jako gra dla panów i pań oraz rekreacyjny format dla zdrowego stylu życia, gra w golfa zawsze była i jest jednym z najbardziej znanych sportów na świecie. Podczas gry w golfa, przy przestrzeganiu prostych zasad, można znacząco poprawić swoją sprawność fizyczną i wzmocnić organizm. Obejmują one częstsze przebywanie na świeżym powietrzu, pilnowanie kalorii i wykonywanie prostych treningów cardio.

Wzmacnia sen

Ponieważ golfiści podczas gry mają wystarczająco dużo aktywności fizycznej, ich ciała z wdzięcznością zasypiają wieczorem, aby otrzymać niezbędne i zasłużone doładowanie. Golfiści szybciej zasypiają, a faza głębokiego snu trwa dłużej i lepiej dzięki dużej ilości energii zużywanej w ciągu dnia. Jak wiemy, głęboki sen jest niezbędny organizmowi do regeneracji komórek, naprawy mięśni i tkanek.

Wzmacnia pęcherz moczowy

Fakt ten może być nieco zaskakujący, ale z pewnością zasługuje na uwagę. Im dłużej nauczysz się “trzymać” swój pęcherz, tym bardziej go wzmocnisz. I, jak niektóre kobiety golfistów wskazały, jest to skuteczny sposób, aby wzmocnić mięśnie nóg, zwłaszcza w mięśniu czworogłowym.

Spala kalorie

Czy wiecie co to jest pole golfowe? To 30 do 200 akrów ziemi i jeśli nie weźmiesz wózka golfowego, możesz przejść 5 do 7 kilometrów w ciągu dnia. A jeśli dodatkowo aktywnie grasz i osobiście nosisz swoje kije, spalisz nawet do 1000 kalorii podczas jednej gry! Żadna inna siłownia nie da Ci takiego popalenia.

Zmniejsza ryzyko chorób serca

Gra w golfa daje mały jakościowy stres dla twojego serca. Podobnie jak w przypadku spalania kalorii, chodzenie i uderzanie zwiększa tętno, utrzymuje pulsowanie i zwiększa przepływ krwi. Co ostatecznie zmniejsza ryzyko chorób serca i obniża poziom “złego” cholesterolu.

Gra w golfa dobra dla twojego mózgu

Wraz ze wzrostem tętna zwiększa się przepływ krwi do mózgu, co z kolei stymuluje i poprawia połączenia komórek nerwowych. Zapobiega to rozwojowi wielu chorób psychicznych, takich jak demencja. Przez rywalizację przeciw innym graczom, golfiści rywalizują przeciw sobie i rozwijają siłę woli. Ten rodzaj współzawodnictwa wzmacnia pewność siebie i poczucie własnej wartości. Podczas gdy aktywność umysłowa związana ze zdobywaniem punktów, optymalizacją strategii i poprawą koordynacji ręka-oko utrzymuje mózg w stanie aktywności podczas wykonywania funkcji logicznych.

Lepsze widzenie

Trzeba mieć wystarczająco dobry wzrok, aby dostrzec małą, okrągłą, białą piłkę w odległości kilku metrów od gracza. Golfiści uczą się skupiać wzrok na małym celu z dużej odległości, a przed strzałem, gracze mają okazję ocenić swoją ostrość widzenia, jednocześnie poprawiając koordynację ręka-oko.

Dodaj komentarz