Rekuperatory – Wrocław stawia na energooszczędną wentylację

Rekuperatory – Wrocław stawia na energooszczędną wentylację

Budując czy remontując dom rodzinny warto pomyśleć o rozwiązaniach, które zapewnią oszczędności w domowym budżecie w przyszłości. Jedną z takich inwestycji są nowoczesne rekuperatory. Wrocław i jego mieszkańcy sięgają po wentylację napędzaną odzyskaną energią cieplną. Na czym dokładnie polega ten mechanizm i o czym warto pamiętać podczas montażu?

Na czym polega działanie rekuperatorów? Wrocław sięga po nowoczesne rozwiązania

Częstym problemem w nowoczesnej inżynierii budowlanej jest słaba wentylacja, spowodowana nieprzemyślanym systemem oszczędzania energii cieplnej. Pasywne, energooszczędne domy to niestety synonim duchoty i nieprzyjemnego powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Jak temu zaradzić, czyli jednocześnie mieć ciepły, ogrzany niskim kosztem dom i prawidłową wymianę powietrza? Remedium okazują się rekuperatory. Wrocław i jego mieszkańcy od lat inwestują w energooszczędną wentylację.

Proces rekuperacji opiera się na ponownym wykorzystaniu energii cieplnej z wentylacji, aby ogrzać nawiane, świeże powietrze. Mechanizm składa się z 2 etapów:

  1. Odprowadzenie zużytego, nagrzanego powietrza, które jest nasycone dwutlenkiem węgla.
  2. Wprowadzenie do wnętrz świeżego powietrza o odpowiedniej temperaturze.

Warto podkreślić, że powietrze przechodzi przez specjalny filtr oczyszczający, a następnie jest ogrzewane lub chłodzone – w zależności od pory roku.

Rekuperatory Wrocław – dlaczego warto w nie zainwestować?

Rekuperacja ma kilka kluczowych zalet, które sprawiają, że jest to niezwykle rentowny system. Wśród korzyści należy wymienić:

  • komfortową temperaturę pomieszczenia,
  • oszczędność – rekuperatory pozwalają zaoszczędzić nawet do 95% utraconego w procesie wentylacji grawitacyjnej ciepła,
  • odzyskanie ciepła do 60% – jest to ciepło, które bez wentylacji mechanicznej uciekłoby przez komin,
  • wysoka sprawność energetyczna – system można połączyć z gruntowym wymiennikiem ciepła – GW.

Rekuperatory Wrocław od InstalTechnik – inwestycja, która się zwraca

Szukasz niezawodnych rekuperatorów we Wrocławiu? Poznaj Firmę InstalTechnik, która świadczy usługi sprzedaży i montażu nowoczesnych systemów grzewczych. Stolica Dolnego Śląska i jej bliskie okolice są narażone na smog i zanieczyszczenia w powietrzu. W dodatku nowoczesne budownictwo to szczelne okna i drzwi nie przepuszczające najmniejszej cząsteczki powietrza. W takim środowisku, niezwykle ważna jest nowoczesna wentylacja mechaniczna, która zapewni świeże, przyjemne powietrze we wnętrzu domu. Już dziś poznaj szczegółową ofertę na instaltechnik.pl.