Przekąski które szkodzą szkliwu

Przekąski które szkodzą szkliwu

Są szkodliwe przede wszystkim dla szkliwa – zawarty w napojach kwas fosforowy zmiękcza zewnętrzną powłokę zębów i naraża je na uszkodzenia mechaniczne. Olbrzymia ilość cukru, konserwantów i barwników sprzyja otyłości, cukrzycy i chorobom układu krążenia. Poza tym, napoje gazowane często stają się przyczyną zgagi lub niestrawności.

CHIPSY I SŁONE PRZEKĄSKI
Nie wpychaj w siebie niepotrzebnego tłuszczu i pustych kalorii. Chrupiąc paczkę chipsów lub paluszków często stajesz się jeszcze bardziej głodny, bo taki pokarm nie jest wartościowy dla Twojego organizmu. Największe spustoszenie w Twoim organizmie czyni jednak sól – zbyt duża podaż sodu powoduje retencję wody w organizmie, zwiększa objętość płynów krążących oraz sprzyja powstawaniu nadciśnienia tętniczego, na które panowie są szczególnie narażeni. Jeśli macie ochotę „przegryźć” coś do piwa lub podczas seansu filmowego, sięgnijcie po nasiona słonecznika, orzechy lub migdały.

FAST-FOOD
Za dużo kalorii, za mało wartości odżywczych. I po raz kolejny – za dużo soli. Co najgorsze, taki posiłek zaspokaja apetyt tylko na chwilę i bardzo szybko stajesz się głodny. Regularne jedzenie wysoko przetworzonych produktów sprzyja otyłości i utracie formy fizycznej.

PIEKIELNIE MOCNE ESPRESSO
Jeśli przywykłeś do wlewania w siebie hektolitrów smolistej arabiki i codziennie dostarczasz swojemu ciału potężnych dawek kofeiny, musisz liczyć się z przyszłymi problemami żołądkowymi oraz zmniejszoną produkcją nasienia. Jeśli potrzebujesz stałego pobudzenia, zamień filiżankę kawy na kubek dobrze zaparzonej zielonej herbaty.

PARÓWKI, PASZTETY I CHIŃSKIE ZUPKI
Co łączy te 3 produkty? Wszystkie mają za zadanie imitować coś, czym w rzeczywistości nie są Nawet najlepsza parówka nie dorówna walorom prawdziwej kiełbasy, a rosół z proszku nawet w połowie nie zachwyca smakiem i wartościami odżywczymi względem domowej zupy. Poza tym, do takich produktów często dodaje się konserwanty i polepszacze smaku, co szczególnie korzystne dla ludzkiego zdrowia z pewnością nie jest.

OKRASA
Boczek, słoninka, skwareczki? Który mężczyzna nie lubi takich smaków! Nie należy jednak przesadzać w ilości przyjmowanych tłuszczy zwierzęcych, bowiem ich nadmiar w diecie podwyższa poziom cholesterolu, zagraża sercu i… bardzo szybko tuczy!

ALKOHOL
Jak działa, nie musimy chyba nikomu tłumaczyć Faktem jest jednak, że zbyt częste zaglądanie do kieliszka wpływa negatywnie również na wygląd zewnętrzny. Cera staje się czerwona, obrzęknięta, oczy szkliste, błędne, sprawiające wrażenie niewyspania. Cierpi na tym także cały układ immunologiczny, nerwowy oraz trawienny. Alkoholicy mają największe prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu złośliwego jelita grubego. Zrezygnuj więc z piwa na rzecz kieliszka czerwonego wina. Zawiera ono bowiem resweratrol, czyli bardzo silnie działający antyoksydant.