Prawidłowa masa ciała a metabolizm

Prawidłowa masa ciała a metabolizm

Prawidłowy metabolizm to gwarancja utrzymania prawidłowej wagi. Czegóż to my nie robimy, że naszą wagę utrzymać w ryzach. Czasem wydaje się, że życie sprowadza się do wiecznego odchudzania i żonglowania egzotycznymi,by nie rzec – kosmicznymi dietami.

Tymczasem w wielu przypadkach wystarczy zwykła zbilansowana dieta i aktywny tryb życia, żeby utrzymać optymalną wagę i czuć się dobrze w swojej skórze. Są jednak osoby, które mimo szczerych chęci i starań mają zaburzony metabolizm tłuszczów i kłopoty z wątrobą. Trudno im jeść zarówno smażone mięso jak i surowe warzywa. Rozwiązaniem problemu są tabletki z choliną. Cholina przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów i wspomaga całą pracę wątroby.

Cholina – co to takiego?

Oczywiście tabletki z choliną traktujemy wspomagająco, poza tym zawsze, ale to zawsze kultywujemy sensowny tryb życia. Bycie fit to nie tylko bycie jędrnym dwudziestolatkiem biegającym po siłowniach – to myślenie o swoim życiu w kategoriach tego, co jest dla nas dobre, optymalne, indywidualnie dostosowane do potrzeb ciała. Nie ma przesady w powiedzeniu, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Ale zdrowe ciało nie nie bierze się znikąd – aktywny tryb życia i zbilansowana dieta to filary, bez których nie ma mowy o byciu fit. Po suplementy diety sięgamy dopiero wtedy, kiedy zawodzą inne sposoby.

Cholina zawarta w tabletkach na wątrobę to nic innego jak witamina B4, która obok udziału w regulacji gospodarki lipidowej i korzystnego wpływu na pracę wątroby ma także dobroczynne działanie na pracę mięśni oraz mózgu – w tym procesy zapamiętywania.

Cholina występuje w żółtkach jaj, mięsie, rybach, roślinach strączkowych. Jeśli unikamy tych składników diety, stajemy przed koniecznością suplementacji. Pamiętajmy jednak, że każdy apteczny preparat zawierający cholinę to suplement diety i samej diety nie zastąpi – to jedynie wspomaganie, łatanie dziur w całym. Starajmy się więc rozsądnie wyważyć między jadłospisem bogatym w dania zawierające witaminę B4, a jej suplementami. Tylko wtedy nasza wątroba będzie pracować skutecznie.