Pożyczka dla zadłużonych – prawda czy mit

Nie jest tajemnicą, że nawet niewielkie opóźnienia w spłacie i nie duże zaległości mogą skutecznie zaprzepaścić nasze szanse na otrzymanie finansowania w banku. Oczywiście również w banku możemy liczyć na wsparcie dla zadłużonych, jednakże musimy zabrać się za to odpowiednio wcześnie. Co to dla nas oznacza? Bank ma w swojej ofercie produkty skierowane dla osób, które wpadły w nadmierne zadłużenie. O ile kilka różnych pożyczek czy kredytów nie przekreśla naszych szans na finansowanie w banku, o tyle opóźnienia w spłacie już tak. Zatem pożyczka dla zadłużonych w banku jest jak najbardziej możliwa, jeśli tylko zabierzemy się do tego odpowiednio wcześnie. Co jednak w sytuacji gdy nasze finanse są w dużo gorszej kondycji i oprócz nadmiernego zadłużenia, problemem są nieterminowo spłacane raty?

Pomoc nie tylko w banku

Na rynku oprócz banku funkcjonują także instytucje pozabankowe, które znacznie bardziej liberalnie podchodzą do zdolności kredytowej, a tym samym do naszej historii kredytowej. Oznacza to, że jeśli bank odmówił nam konsolidacji zadłużenia nie znaczy, że nie mamy szans na pozyskanie finansowania w ogóle. Spłata naszych długów i zastąpienie ich jednym zobowiązaniem, z jedną ratą, z pewnością przyniesie nam wiele korzyści. Przede wszystkim zmniejszenie wysokości miesięcznej raty da oddech naszemu domowemu budżetowi, a także nam samym. Zdejmiemy ze swoich barków ciężar, który może ciąży nam już wiele miesięcy, a wcześniej nie mieliśmy nawet świadomości, że możemy wyjść z tej sytuacji obronną ręką.

Pożyczka dla zadłużonych w instytucji pozabankowej to dla nas szansa na wyjście z długów. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy na spłatę naszego aktualnego zadłużenia. Pożyczka dla zadłużonych, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, pozwoli nam na znaczące zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Od teraz, zamiast kilku rat z różnymi terminami spłaty, będziemy mieli tylko jedną, do tego dostosowaną do naszej aktualnej sytuacji finansowej.

Pożyczka dla zadłużonych – prawda czy mit

Pożyczka dla zadłużonych to nie mit. Jeśli i ty borykasz się zbyt dużą ilością zobowiązań, a tym samym ledwo starcza Ci na terminową spłatę rat, warto działać bez zbędnej zwłoki. Należy także pamiętać o tym, że bank nie jest jedyną instytucją, która może zaoferować nam kredyt konsolidacyjny. To bowiem właśnie instytucje pozabankowe znacznie chętniej udzielą nam wsparcia. Owszem, takie finansowanie będzie łatwiejsze do pozyskania, jednakże z pewnością droższe. W związku z tym musimy mieć także na uwadze, że cena pożyczki dla zadłużonych to nie tylko kwota sama w sobie. Cenę należy rozpatrywać w odniesieniu do korzyści jakie możemy dzięki pożyczce dla zadłużonych otrzymać. W praktyce może okazać się, że koszty pozabankowej pożyczki dla zadłużonych mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wysokie, będą lepszym wyjściem niż zaniechanie spłaty w ogóle. Odsetki od nieterminowej spłaty, które rosną szybciej niż nam się wydaje, będą na pewno bardziej dotkliwe i wyższe niż koszta pożyczki dla zadłużonych, zarówno w banku jak i firmie pożyczkowej.

Dodaj komentarz