Kredyty i pożyczki przez Internet – czy są bezpieczne?

Przez Internet można aktualnie zrobić w zasadzie wszystko. Załatwić sprawę w urzędzie za pomocą profilu zaufanego, zrobić zakupy, skontaktować się z kimś, a także… zadłużyć się. W końcu po co wychodzić z domu, iść do oddziału i tam wszystko załatwiać, jeśli można pozyskać dodatkowe fundusze z wygody własnej kanapy? Dlatego też tak popularnym rodzajem zobowiązanie finansowego jest kredyt online dla zadłużonych. Tylko czy zaciąganie kredytów lub pożyczek przez Internet jest bezpieczne?

Zagrożenia związane z internetowymi pożyczkami

Banki są instytucjami finansowymi, które cieszą się pewnym zaufaniem społecznym. Już nie tak dużym jak niegdyś, ale mimo wszystko uważa się je za bardziej wiarygodne, solidne i bezpieczne niż firmy pożyczkowe.

Częściowo dlatego, że banki funkcjonują na podstawie prawa bankowego, które jest bardzo ścisłe i pod wieloma względami chroni ich klientów.

Pożyczając przez Internet, możemy być mniej pewni tego, co stanie się z naszymi danymi osobowymi i czy przypadkiem nie zostaniemy przez nieuczciwego pożyczkodawcę oszukani.

Są to realistyczne zagrożenia, którym zdarzyło się już ziścić. Można jednak ich uniknąć i brać kredyty online bez żadnych problemów i nieprzyjemności, ale tylko pod warunkiem, że będziemy przy tym bardzo ostrożni.

Jak chronić się przed oszustami?

Przede wszystkim należy korzystać jedynie z usług firm, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku i można znaleźć na ich temat jakiekolwiek pozytywne opinie. Jasnym wskaźnikiem nieuczciwości firmy może być brak niezbędnych danych, takich jak chociażby jej adres czy numer kontaktowy.

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed negatywnymi konsekwencjami pożyczania online jest dokładne czytanie, na jakie warunki wyraża się zgodę. Często odruchowo zaznaczamy „zgadzam się” i nawet nie czytamy regulaminów usług czy umów. Potem okazuje się, że w życiu nie wyrazilibyśmy na daną rzecz zgody, jeśli byśmy byli jej świadomi.

Dlatego też zdecydowanie warto poświęcić te kilka minut i upewnić się, czy nie jesteśmy na najlepszej drodze do stania się kolejną ofiarą oszusta. Jeśli już się to stało, to szanse na wyjście z tej sytuacji bez żadnego szwanku są bardzo niewielkie.

Nie jest tak, że każdy kredyt online dla zadłużonych  jest oszustwem. Wręcz przeciwnie. To bardzo wygodne, a w wielu przypadkach także bezpieczne rozwiązanie. Wciąż jednak ciągle można usłyszeć o kolejnych osobach, które dały się naciągnąć w Internecie, a później przez długi czas miały z tego tytułu poważne problemy. Wystarczy jedynie odrobina ostrożności, aby takiego losu uniknąć.

Jeśli chcesz mieć pewność, że w procesie kredytowania nic cię nie zaskoczy zwróć się o pomoc do profesjonalnego doradcy kredyty Bydgoszcz.

Dodaj komentarz