Kredyt hipoteczny

Marzeniem wielu osób jest stanie się posiadaczami nieruchomości, często jest to jednak niemożliwe bez wsparcia odpowiednich instytucji finansowych. Najczęściej stosowaną metodą finansowania takiego zakupu jest kredyt hipoteczny https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/, czyli taki, którego zabezpieczeniem jest hipoteka, którą ustanawia się na sfinansowanej nieruchomości. Zazwyczaj opiewa on na duże kwoty i rozkłada się na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Czym dokładnie jest kredyt hipoteczny i od czego zależy, czy go dostaniemy?

Kredyty hipoteczne są oferowane przez ogromną ilość banków na zróżnicowanych warunkach, jednak ich podstawowe założenia zawsze pozostają takie same. Kredytobiorca otrzymuje od banku zazwyczaj dużą sumę pieniędzy przeznaczoną na sfinansowanie zakupu bądź budowy nieruchomości, która to staje się zabezpieczeniem na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu stracił zdolność spłacania kredytu. W ten sposób bank chroni się przed poniesieniem ewentualnych strat, jako że kredyty hipoteczne są zobowiązaniami długoterminowymi, przez co podatne są na problemy z ich spłacaniem. Nie da się w końcu całkowicie przewidzieć tego, czy w przeciągu kilkudziesięciu lat zawsze będzie się posiadało stabilne źródło dochodów i dobry stan zdrowia. Bank przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu bądź odmówieniu przyznania kredytu bierze pod uwagę szereg czynników, takich jak zdolność kredytowa, historia kredytowa czy wkład własny. Jeśli wszystkie poprzednie zobowiązania spłacaliśmy w terminie i posiadamy wysoki dochód, znacznie łatwiej będzie nam otrzymać kredyt. Nie bez znaczenia jest także to, ile sami możemy zainwestować. Im większy wkład własny, tym większa szansa, że bank przychyli się do naszego wniosku.

Koszty kredytu hipotecznego

Jako, że kredyt hipoteczny jest potencjalnie ryzykowny dla banku, niesie ze sobą liczne dodatkowe opłaty. Nigdy nie zwrócimy bankowi dokładnie tyle, ile od niego otrzymaliśmy. Musimy liczyć się z oprocentowaniem kredytu, a także z zależną od danego banku prowizją i wymaganymi ubezpieczeniami. Zostaniemy także obciążeni kosztem ustanowienia hipoteki na finansowanej nieruchomości. W związku z tym warto dokładnie przemyśleć, jakie warunki kredytu hipotecznego nas interesują i zapoznać się z ofertami wielu banków. Zawsze istnieje także możliwość skorzystania z usług doświadczonego doradcy kredytowego, który pomoże nam z podjęciem jak najbardziej opłacalnej i dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb decyzji.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne na ogół udzielane są na zakup wybranej nieruchomości. W takim wypadku bank nie wypłaca pieniędzy bezpośrednio kredytobiorcy, a sprzedającemu nieruchomość. Możliwe jest jednak także zaciągnięcie tak zwanego kredytu budowlano hipotecznego. Ma on za zadanie sfinansować budowę nowej nieruchomości i zazwyczaj wypłacany jest w częściach. Bank kontroluje w takich wypadkach, czy środki rzeczywiście przeznaczane są na zadeklarowany cel.

Kredyt hipoteczny dla wielu może być jedyną możliwością zakupu własnej nieruchomości, dlatego warto się z nim zaznajomić. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z profesjonalnym doradcą kredytowy Bydgoszcz Habza Finanse.

Dodaj komentarz