Jakie składniki suplementów faktycznie sprzyjają odchudzaniu?

Jakie składniki suplementów faktycznie sprzyjają odchudzaniu?

Dzisiaj chciałabym napisać na temat suplementów diety na odchudzanie, bo moim zdaniem jest to bardzo ważna sprawa. Suplementy diety na odchudzanie są bardzo pomocne i potrafią w wyraźny sposób skrócić czas trwania redukcji. Jednak należy pamiętać o jednym! A w sumie o dwóch rzeczach! O tym aby kupować je z głową i rozsądnie stosować! Suplementy diety na odchudzanie nie zastąpią nam diety i treningu! W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam kilka składników, które mają realny wpływ na odchudzanie i nad których zakupem warto się zastanowić.

Najlepsze spalacze tłuszczu

Składników, które pomogą nam pozbyć się nadmiaru tłuszczu, jest wiele. Jedne działają już od pierwszego użycia, a inne potrzebują trochę czasu…

Zielona herbata –  zawiera katechiny, których spożycie może przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Przeprowadzono wiele badań naukowych potwierdzających tą tezę. Według tych przeprowadzonych na Tajwanie, osoby regularnie pijące napar z zielonej herbaty mają niższy poziom tkanki tłuszczowej oraz mniejszy obwód bioder w porównaniu do tych nie pijących zielonej herbaty w ogóle.

Jagody acai – dzięki dużej zawartości błonnika (16,9 g w 100 g) przyspieszają przemianę materii, zmniejszają łaknienie oraz zwiększają tzw. metabolizm spoczynkowy. Oznacza to, że Ty leżysz na kanapie… a kalorie same się spalają – bez ćwiczeń i morderczych treningów. Brzmi nieprawdopodobnie, a tak jest.

Guarana – jest rośliną wykorzystywaną jako naturalny środek pobudzający, w zwiększeniu osiągnięć sportowych oraz szybszej utraty wagi. Działa, jak wysokiej jakości termogenik i wykazuje zdolność do miejscowego spalania tłuszczu. Jeżeli zależy Ci na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. z okolicy brzucha czy ud, to guarana będzie czymś idealnym dla Ciebie.

L-karnityna – odgrywa bardzo istotną rolę w procesie odchudzania. Usprawnia ona bowiem procesy metaboliczne tłuszczów. Optymalizuje wszystkie procesy zachodzące w mięśniach oraz skraca czas regeneracji potreningowej.

Pieprz cayenne – oprócz tego, że jest bardzo zdrowy, to odchudza! Pieprz cayenne zawiera kapsaicynę – organiczny związek chemiczny, który zwiększa termogenezę organizmu. Dzięki czemu spalamy więcej kalorii, zwłaszcza w fazie spoczynkowej. Oprócz tego pieprz kajeński zmniejsza łaknienie oraz reguluje prace układu pokarmowego.

A zatem co najlepiej kupić? 

Można kupić wszystkie wyżej wymienione substancje i łykać 5 tabletek dziennie lub komponować dania z ich użyciem , np. kurczaka przyprawiać dużą ilością pieprzu kajeńskiego i zapijać go zielona herbatą. Tylko czy takie połączenie będzie smaczne? Nie sądzę. Osoby, którym nie chce bawić się w takie rzeczy powinny poszukać suplementu, który zawiera wszystkie lub większość wymienionych substancji w składzie. Piperyna zwalcza nadmiar komórek tłuszczowych w organizmie oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Odchudzanie jest znacznie mniej przyjemnym procesem niż tycie, w trakcie którego możemy jeść wszystko i to bez opamiętania. Tyje się prościej, a redukuje trudniej. Zbilansowana dieta i trening to znaczna część sukcesu, ale gdy zdecydujemy się na suplementację wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej, wybierajmy preparaty bazujące na naturalnych składnikach. Dzięki tym tabletkom nie tylko pozbędziemy się nadmiaru kilogramów, ale również zadbamy  o nasz organizm. Zielona herbata i jago aci, to nie tylko spalacze tłuszczu, ale również bogactwo antyokysdantów, które zapobiegają nowotworom oraz chronią naszą skórę przed przedwczesnym starzeniem się i zmarszczkami.