Jakie są rodzaje łóżeczek dziecięcych i czym się kierować przy wyborze?

Jakie są rodzaje łóżeczek dziecięcych i czym się kierować przy wyborze?

Dzisiaj, przy tak wielu rodzajach i krojach łóżeczek dla dzieci, kupno odpowiedniego może być nie lada frasobliwym zadaniem. Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego łóżeczka dla swojego dziecka powinniście ustalić budżet, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na ten cel. Dzięki takiemu zabiegowi będziecie mogli skupić się na innych, znacznie ważniejszych aspektach, które należy uwzględnić przy wyborze łóżeczka. Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Normy bezpieczeństwa:

Wszyscy pragniemy, aby nasze pociechy były całkowicie bezpieczne w swoich łóżeczkach. Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy normy bezpieczeństwa, które muszą spełnić produkty oferowane przez producentów z całego świata.

Większość produktów, które znajdują się w sprzedaży detalicznej, to łóżeczka spełniające minimalne, nałożone przez rząd standardy bezpieczeństwa. Nawet, jeśli zakupimy łóżeczko z niższego przedziału cenowego, ale składając je postąpimy według zaleceń producenta, możemy spać spokojnie, bo dopuszczony do sprzedaży mebel otrzymał wszelkie atesty.

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy:

– w komplecie nie brakuje jakichś części,
– materac jest napięty i odpowiednio wypełniony materiałem,
– w okolicach gdzie znajdować się będzie główka dziecka nie ma żadnych zagłębień.

Jeśli zauważyliście coś dziwnego, to na pewno dobry powód żeby skontaktować się z producentem/sprzedawcą i upewnić się, że wszystko jest OK!.

Łóżeczko z opuszczonym dnem

Opuszczane dno łóżeczko, to pewnego rodzaju standard. Dzisiaj mało, który producent oferuje łóżeczka bez takiej opcji. Jest to nie lada udogodnienie, zwłaszcza dla dzieci, które spędzą w takim łóżeczku najbliższe kilka lat. Dzięki temu możemy dowolnie przesuwać dno łóżeczka i dostosowywać je do potrzeb i wielkości naszego dziecka. Reasumując, jeśli nie wpłynie to znacząco na cenę łóżeczka, to jest to na pewno przydatna opcja.

Łóżeczka na kółkach

Kolejne bardzo ważne udogodnienie. Czasami waga takiego łóżeczka, to nawet kilkanaście kilogramów. Trudno wyobrazić sobie kobietę, która próbuje przenieść takiego kolosa w inne miejsce swojego mieszkania. Niestety nie wszyscy producenci łóżeczek dziecięcych, biorą pod uwagę fakt, że najczęściej obsługą tego niezwykle ważnego mebla zajmują się właśnie kobiety.

Dlatego jeśli nie udało wam się znaleźć ciekawego łóżeczka z kółeczkami, w waszym przedziale cenowym, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupno kółek, w jakimkolwiek sklepie meblowym (koszt kilku złotych za sztukę), które z wykorzystaniem pomocy mężczyzny można zamontować do łóżeczka samemu.

Łóżeczka „kabriolety”

Są to zestawy, które można modyfikować w celu przekształcenia łóżeczka w łóżko dla kilkuletniego dziecka, a nawet w łóżko dla dorosłych. Jednak przy podejmowaniu decyzji należy zadać sobie pytanie czy taki „kabriolet” będzie nam do czegoś potrzebny? Zwłaszcza, że w większości przypadków wiąże się to ze znacznie większymi kosztami.