Jaką pościel z bawełny wybrać? Rodzaje tkanin i ich właściwości

Jaką pościel z bawełny wybrać? Rodzaje tkanin i ich właściwości

Z jednej strony szeroki wybór tkanin pościelowych sprawia, że zakup idealnej pościeli to nie lada wyzwanie. Z drugiej natomiast daje możliwość dopasowania modelu do indywidualnych potrzeb. Obecnie do łask wraca zwłaszcza polska pościel bawełniana. Klienci cenią ją za jakość i kunsztowne wykonanie, dzięki którym zapewnia wysoki komfort snu. Jaki model warto jednak wybrać w szczególności?

Polska pościel z bawełny – czy warto? Rodzaje modeli z bawełny

O ile wiele osób rzetelnie przykłada się do zakupu łóżka czy też materaca, tak wybór pościeli traktuje po macoszemu, jakby zupełnie zapominając, że i ona wpływa na komfort wypoczynku. Jednak wraz ze wzrostem świadomości na temat higieny snu przybywa osób, które koncentrują się także na innych aspektach. Już nie tylko łóżko i materac są w centrum uwagi, ale także materiały, które w trakcie snu mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka.

Nie dziwi więc fakt, że polska pościel bawełniana wraca do łask. Do jej produkcji używa się bowiem jakościowych włókien, co przekłada się na jej wysokie walory użytkowe, a w efekcie zapewnia zdrowy sen. Szyte w Polsce modele oferują optymalny komfort cieplny, dobrze odprowadzają pot i wilgoć oraz są miękkie w dotyku. Wyróżnia je także przystępna cena i atrakcyjny design.

Kategorię pościeli bawełnianej tworzy niejednorodna grupa produktów. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżnić można:

  • pościel z kory – jej cechą charakterystyczną jest lekko chropowata powierzchnia, która delikatnie drapie skórę. To uniwersalny model, który sprawdzi się przez cały rok,
  • pościel flanelowa – słynie z właściwości termoizolacyjnych, dlatego warto jej używać zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jest również wyjątkowo trwała i odporna na rozrywanie. Na powierzchni ma charakterystyczny meszek. Niestety, wielokrotne jej pranie sprawia, że jej bawełniane włókna się mechacą,
  • pościel satynowa – ma śliską i gładką powierzchnię. Jest chłodna w dotyku i przewiewna. W efekcie bardzo dobrze sprawdza się latem,
  • pościel z adamaszku – jest nie tylko wygodna, ale i atrakcyjna wizualnie, przez co pełni również funkcję dekoracyjną. To zasługa połyskliwego wzoru, który stanowi jej charakterystyczny element. Może być wykonana z włókien bawełnianych lub lnianych.

To, na jaki rodzaj pościeli w ostateczności się zdecydujesz, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Żeby wspierać krajowych wytwórców, sięgaj jednak po rodzime produkty. Polska pościel bawełniana w niczym nie ustępuje swoim zagranicznym odpowiednikom. Jest trwała, wygodna i świetnie wygląda.