Jak zrobić idealne espresso?

Jak zrobić idealne espresso?

Mała ilość kawy daje dużą dawkę smaku. Wiele prawdy jest w powiedzeniu, że nie ma to jak rozpocząć dzień od małej czarnej. Popularna mała czarna to kawa zwana espresso. Ten rodzaj kawy wymaga szczególnego przygotowywania. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie ekspresu do kawy, koniecznie ciśnieniowego.

Espresso jak sama nazwa wskazuje to po prostu kawa z ekspresu. Minimalne ciśnienie, jakie jest potrzebne do stworzenia tego wyjątkowego napoju to 9 bar. Oczywiście może być więcej, ale niezbędne minimum musi być spełnione. Idealna kawa espresso ma barwę ciemno brązową. Pianka, która się na niej tworzy ma jaśniejszy odcień i znika po jakimś czasie.  Jest jednak ważnym składnikiem napoju dodając mu mocnego aromatu. W połączeniu z bardzo intensywnym smakiem daje to napitek, który naprawdę stawia na nogi.
Jedną z cech kawy z ekspresu jest fakt, że stanowi ona podstawę do przygotowywania innych rodzajów kawy, w zależności od kraju, w którym jest parzona. Podaje się ją w niewielkich filiżankach z niewielką ilością cukru lub dla nielicznych ze śmietanką. Kawa jest jedną z najważniejszych rzeczy w dzisiejszym życiu, dlatego warto jest w swojej kuchni mieć odpowiedni ekspres do parzenia kawy. Sprzęty kuchenne są bardzo ważne, dlatego nie odmawiaj sobie ekspresu do kawy. W nowoczesnej kuchni wyposażonej w piękne nowoczesne meble powinien znaleźć się równie nowoczesny ekspres, który z pewnością doda kuchni nowoczesności. A dzięki niemu zrobisz eleganckie espresso i inne typy kawy.

Możesz wtedy pić kawę, która smakuje jak ta z kawiarni. Uraczysz nią także gości. Zrobisz na każdym wrażenie, jeśli będziesz mieć modną, pięknie urządzoną kuchnię i wspaniałe sprzęty, które w dodatku są wyjątkowo funkcjonalne i dają ci wiele przyjemności z korzystania z nich. Coraz więcej osób decyduje się na tak nowoczesne rozwiązania, które dodają stylu dla całego mieszkania, a być może warto jest pozwolić sobie na odrobinę luksusu.