Jak zrobić dobry makijaż?

Jak zrobić  dobry makijaż?

Piękny makijaż na co dzień i na wieczór jest niezwykle istotny dla wielu kobiet. W efekcie dokładają one starań, by sięgać po dobre i markowe kosmetyki oraz przykładają wagę do techniki, mody, sposób na to, by podkreślić atuty a nieco ukryć niedoskonałość. Tak naprawdę niezwykle ważne jest to, jakich akcesoriów używamy.

Codzienne rytuały

Makijaż dobrze zrobiony do okazji, potrzeb, indywidualnych rysów pozwala odjąć sobie lat, dodać seksapilu, a także czasem zupełnie zmienić kształty twarzy. Perfekcyjny makijaż wymaga więc wiedzy, umiejętności i cierpliwości, a także dobrych i bardzo różnorodnych kosmetyków i akcesoriów. W efekcie szkatułka, kuferek czy też szuflady wypełniają się niezliczoną ilością mniejszych i większych dodatków. Są oczywiście taki, które warto mieć, ale są też te obowiązkowe.

Pędzle i gąbeczki

Nie może wśród akcesoriów zabraknąć grubego pędzla. To niezastąpione narzędzie do nakładania pudru, bronzera lub rozświetlacza na skronie i kości policzkowe. Tak zwana miotełka będzie też idealna do poprawek czy też usunięcia obsypującego się cienia lub nadmiaru kosmetyków. Do położenia podkładu płynnego przydają się pędzel czy gąbeczki do makijażu. Choć oczywiście można to też zrobić palcami, to niewątpliwie z wykorzystaniem zaokrąglonych akcesoriów o skośnej główce będzie to prostsze i bardziej efektywne. Tak nałożony podkład będzie się stapiać z cerą, a także będzie wyglądać naturalnie nawet w problematycznych miejscach.

Gąbki dostępne są w różnych kształtach. Dużym powodzeniem cieszą się te przypominające jajka,  beautyblendery oraz produkty trójkątne. Są niezastąpione, gdy chce się nałożyć podkład w płynie lub korektor. Warto zwrócić uwagę, że dzięki takim rozwiązaniom na skórze nie pozostaną nieestetyczne krawędzie po aplikacji kosmetyku.

Propozycje dla precyzyjnych

Warto w domu mieć także pędzelki do cieni. Już pobieżna analiza tego segmentu rynku pokazuje, że dostępne są różne wielkości, kształty, wykończenia, więc można naprawdę eksperymentować z makijażem oka. Podstawą są trzy modele. Zaokrąglonym pędzelkiem kładzie się cienie sypkie lub kremowe. By wykonać idealne smokey eye potrzebny będzie ten do rozcierania, a cienki pozwoli zrobić perfekcyjne kreski. Przy makijażu oczu niezastąpiona będzie również szczoteczka do rzęs i brwi, która sprawi, że oczy będą miały niezwykłą oprawę. I nie zapomnij również o pędzelki do ust oraz zalotce. Oczywiście profesjonaliści korzystają również z licznych akcesoriów, które służą do konturowania i specjalistycznych zabiegów. Czasem warto też podglądać, jakie są tajniki zawodu i jakie nowe rzeczy się na rynku pojawiają.