Czy dziecko może jeść kabanosy?

Czy dziecko może jeść kabanosy?

Zastanawiasz się, czy dziecko może jeść kabanosy? Na pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

  1. Jakie kabanosy można znaleźć na rynku?
  2. Czy dzieci mogą jeść kabanosy?

Kabanosy od dłuższego czasu traktujemy jako swego rodzaju przekąskę. I z tym przekonaniem często dajemy kabanosy również naszym dzieciom. Okazuje się, że wiele z nich lubi kabanosy. Czy to oznacza, że dziecko może jeść kabanosy? Niestety, dietetycy coraz częściej wspominają, że kabanos nie jest zdrową przekąską. Dlaczego? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Jakie kabanosy można znaleźć na rynku?

Czym właściwie jest kabanos? Według informacji podanych na stronie https://dzidzius.pl/maluch/kabanosy-dla-dzieci/ kabanos to długa, cienka i prosta kiełbaska, charakteryzująca się małą ilością wody. To właśnie ten parametr jest powodem charakterystycznego wyglądu kabanosów. Zamiast tego kabanos ma bardzo dużo tłuszczu oraz białka i nierzadko dużo niezdrowych dodatków. Co zawiera skład produktów tego rodzaju? Przede wszystkim sól, przyprawy, błonnik, jadalne osłonki, cukier, przeciwutleniacze, wzmacniacze smaku, regulatory kwasowości, substancje żelujące i konserwujące oraz barwniki.

Na rynku aktualnie dostępne są kabanosy z indyka, cielęciny, wieprzowiny, kurczaka oraz baraniny. Niekiedy zdarza się, że producent łączy w jednym produkcie kilka różnych mięs. Poza klasycznymi produktami w sklepach można znaleźć także specjalne kabanosy dla dzieci. Czy faktycznie można podawać je naszym pociechom? Zanim skusisz się na kabanosy dla dzieci, koniecznie sprawdź skład interesującego Cię produktu. Zwracaj uwagę szczególnie na to, ile w danym produkcie jest mięsa, a ile dodatków. Pamiętaj, że nie liczy się wygląd produktów spożywczych, a ich zawartość. Warto wyrobić sobie nawyk czytania etykiet i wybierać te, które mają krótki i zdrowszy skład.

wędliny

Czy dzieci mogą jeść kabanosy?

Czy dzieci mogą jeść kabanosy? Dietetycy coraz częściej polecają, aby unikać tego rodzaju przekąsek. Okazuje się, że te cienkie kiełbaski mają z reguły dużo więcej kalorii, tłuszczu, węglowodanów i białka w porównaniu ze standardową kiełbasą – na przykład kiełbasą śląską. Nadmiar białka obciąża nerki, a zatem nie powinniśmy serwować naszym pociechom produktów spożywczych, które mają tego składnika za dużo. Jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczu natomiast prowadzi do otyłości. Jeśli zatem zależy Ci na zdrowiu swojej pociechy i nie chcesz, aby zaczął mieć problemy z nadwagą, a później z otyłością, zamień kabanosy na coś bardziej wartościowego.