Ile kosztuje kontener na gruz? 

Ile kosztuje kontener na gruz? 

Remont mieszkania, lub budowa domu niesie ze sobą wiele kosztów. Kryją się one także a bardziej nieoczywistych wydatkach, na przykład takich jak wywóz gruzu oraz innych odpadów remontowych. Jest to jednak koszt nieunikniony, gdyż śmieci budowlanych nie możemy wyrzucić do kontenera na odpady komunalne. Ile kosztuje wywóz gruzu? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Ile zapłacimy za wywóz gruzu? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena bowiem jest uzależniona od wielu czynników. Warto jednak postawić na sprawdzoną i rzetelną firmę, taką jak ŚmiecioBUS. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jakość usługi będzie na wysokim poziomie. Jak kształtuje się cennik w takim przypadku? Przede wszystkim załadunek jest wliczony w koszt wywozu. Ceny usługi zaczynają się od 150 zł i kończą na 1500 zł. Wszystko zależy od ilości odpadów, których chcemy się pozbyć. Im więcej, tym wyższa cena. ¼ załadunku, czyli ¼ samochodu wywozowego to koszt ok. 150 zł. Natomiast pełny samochód, czyli do 1,5 t wliczonej wagi,  to już 1500 zł. Jak więc widzisz, cena tej usługi jest zróżnicowana. Dodatkowo musimy policzyć koszt wynajmu kontenera. Cena jest liczona zarówno od wielkości pojemnika, jak i liczby dni, na które kontener wynajmujemy. 

Czym jest gruz? 

Zanim jednak wynajmiesz kontener, warto zastanowić się, co możesz do niego wyrzucić. Pod pojęciem gruzu kryją się odłamki rozkruszonego muru, cegły, kamienia itp. Jednak to niejedyne odpady, jakie powstają w trakcie remontu. Przede wszystkim możemy wyróżnić dwa rodzaje gruzu – czysty i zmieszany. W tej pierwszej grupie mogą znaleźć tylko rozkruszone fragmenty konstrukcji, takie jak beton, cegły, dachówki i tynki bez istotnych domieszek. Dopuszczalne są także niewielkie ilości starych powłok malarskich, klejów, zapraw, siatek montażowych oraz innych trudnych do odspojenia elementów. 

Natomiast gruz zmieszany to powyższe odpady oraz inne dodatki. Innymi słowy, jest to gruz zanieczyszczony w większym przypadku, niż gruz czysty. Do kontenera na gruz zmieszany możemy wrzucić także kafelki, glazurę  oraz inne elementy ceramiczne. W niewielkich ilościach mogą znaleźć się tutaj również opakowania, płyty gipsowo-kartonowe, materiały izolacyjne, a także ziemia i pisanek. Pamiętaj jednak, że nie mogą one przekroczyć 5 proc. objętości wszystkich odpadów. Teraz tylko pozostało Ci zamówienie kontenera. Wraz z tą usługą idzie w parze wywóz odpadów, nie musisz się więc martwić o ich utylizację. Pamiętaj jednak, że kluczowa jest odpowiednia segregacja. Tylko wtedy gruz będzie można poddać recyklingowi.