Błędy w stylu: jakich ubrań nie powinny nosić niskie dziewczyny

Automatycznie zapisany szkic

Niskie dziewczyny wybierając ubrania, powinny pamiętać, że ich głównym zadaniem jest sprawienie aby ich sylwetka była wizualnie wyższa i szczuplejsza. Jednak zazwyczaj nie wiedząc o tym, popełniają błędy, przez które nie wyglądają tak dobrze, jak by chciały.
Kurtka o prostym kroju lub oversize
Niskie dziewczyny nie powinny nosić długich kurtek i modeli oversizem tak ostatnio popularnych wśród wysokich dziewczyn. Prawdę powiedziawszy, będą one tylko ściągać Cię w dół. Paniom o drobnej budowie ciała radzę wybierać tylko mini kurtki, ale pamiętajcie: nie powinny kończyć się one poniżej talii. Wybieraj także przycięte blezery.
Koszula oversize
Jeśli nie włożysz góry kompletu (topu, koszuli, bluzki) do spodni, dżinsów lub spódnicy, to optycznie skróci to Twoje nogi i zrujnuje całą sylwetkę.
Co więcej, styliści zalecają robienie tego nie tylko drobnym dziewczynom, ale także wysokim – taka prezentacja wyglądu jest teraz bardzo modna. Możesz eksperymentować i włożyć tylko jeden rąbek koszuli, aby Twój strój wyglądał jeszcze ciekawiej.
Odzież z niskim stanem
Ubrania z niskim stanem sprawiają wrażenie, że kobieta ma krótkie nogi. W przypadku niskiego wzrostu to nie jest to czego potrzebujesz. Noś spodnie z wyższym stanem, ale uważaj na spodnie i sukienki z bardzo wysokim stanem, które są zbyt długie i optycznie zaburzają proporcje, skracając nogi jeszcze bardziej.
Dziecięce dodatki
Jeśli chcesz wyglądać elegancko, lepiej postaw na ubrania “oficjalne”, rezygnując z kokardek, szkolnych kołnierzyków, ślicznych okrągłych guzików na bluzkach i kurtkach, a także z zabawnych nadruków. Niska kobieta nosząca tego typu rzeczy z daleka wygląda jak nastolatka. Nie podkreślaj tego jeszcze bardziej infantylnymi dodatkami.
Kontrastowy strój
Kontrastowe kolory dzielą figurę na oddzielne części, a drobny wzrost od razu przyciąga wzrok. Uważa się, że niskie dziewczynki lepiej prezentują się w strojach monochromatycznych oraz tylko i wyłącznie w bliskich odcieniach. Pomaga to stworzyć pojedynczą pionową linię, aby uzyskać wyrafinowany i elegancki efekt.
Poziome paski
Lepiej zapomnij o poziomych nadrukach: zmniejszają wysokość i optycznie powiększają sylwetkę. Zdecydowanie wybieraj różnorodne nadruki z pionowymi paskami o dowolnej szerokości i kolorze. Takie ubrania nie tylko wydłużają sylwetkę, ale także wyszczuplają Twoją figurę.
Buty z paskiem
Pasek dzieli nogę i skraca ją optycznie. Dlatego preferuj buty bez paska. Najbardziej odpowiednie dla Ciebie buty to delikatne szpice najlepiej w kolorze cielistym. Te buty nie tylko wydłużają nogi, ale także pasują do każdego stroju.
Buty na grubej podeszwie
Buty, które są zbyt grube, stworzą bardzo masywny wygląd. Lepiej nie unikaj masywnych butów z ogromnymi obcasami. Taki typ obuwia wygląda dość śmiesznie i przypomina strój klowna. Wybierz buty ze stabilnym obcasem oraz mniej szorstką i schludną platformę.
Oprócz ubrań i butów niskie dziewczyny powinny zwracać uwagę na torby i biżuterię. Te dodatki powinny być miniaturowe i nie powinny przesadnie rzucać się w oczy. W końcu mała dziewczyna po prostu zostanie zdominowana przez dużą torbę. Jeśli chodzi o dużą biżuterię, to jest ona po prostu nieodpowiednia dla małej kobiety i zmniejsza twarz.