Rozpoczęcie działalności gospodarczej i skuteczne wdrożenie pomysłu biznesowego w Polsce w czasie pandemii nie jest wcale łatwym zadaniem. Jednak sukces w biznesie przychodzi tylko do proaktywnych przedsiębiorców, którzy zawsze podejmują ryzyko i nie zrzucają winy za swoje niepowodzenia na skomplikowane przepisy, wysokie podatki, pandemię koronawirusa czy ograniczony kapitał początkowy. Z reguły kluczem do sukcesu wielu pomysłów na biznes są: innowacyjność, jakość usług, ciągłe doskonalenie produktu i kompetentny marketing.
Sytuacja na wielu rynkach zmienia się obecnie diametralnie, wiele tradycyjnych i niegdyś dochodowych biznesów w Polsce zostało pogrzebanych, a to jest świetna okazja do wprowadzenia nowych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes.
Pomysł na biznes #1. Call center do generowania leadów
Istota tego biznesu sprowadza się do tego, że trzeba zorganizować zespół menedżerów sprzedaży, którzy mogą również pracować zdalnie, siedząc w domu na kwarantannie.
Znajdź ludzi lub rozpocznij ten biznes samodzielnie wiele firm np. z branży IT jest gotowa zapłacić duże pieniądze za pozyskanego klienta.
Pomysł na biznes numer #2. Usługa umożliwiająca zamieszczanie komentarzy w Internecie
Wykonując proste zadanie, którego istotą jest dodawanie swoich komentarzy, pytań, czy polubień do artykułów/postów/stron w Internecie, można zdobyć pieniądze siedząc w domu na kanapie.
Pomysł na biznes #3. Wykonywanie eko-zabawek z drewna w domu
W dzisiejszych czasach rzemiosło domowe, wytwarzanie różnych produktów w domu, jest nadal uważane za istotne. Jeśli jesteś osobą, która nie jest pozbawiona talentu i lubi tworzyć małe i duże arcydzieła swoimi rękami, to możesz pomyśleć o stworzeniu biznesu zabawkarskiego, używając drewna jako głównego materiału. Z reguły inwestycja w taki biznes nie będzie duża ze względu na przystępną cenę drewna. Być może trzeba będzie wydać pieniądze tylko na narzędzia do obróbki powierzchni drewna. Takie zabawki można wykonać na zamówienie lub zrealizować ich niewielką i różnorodną ilość i sprzedać na platformach handlowych lub zrobić stronę handlową w sieci społecznościowej, na przykład na instagramie.
Pomysł na biznes #4. Jedzenie uliczne w formie furgonetki (food truck) / Street Food
Innymi słowy, “street food” lub punkt obsługi klienta dostarczający gotowe dania. Idea ta narodziła się dawno temu, ale w krajach WNP nie jest jeszcze zbyt rozwinięta. To nie znaczy, że nie można znaleźć Street Foods na polskich ulicach, ale ich liczba jest nadal nieznaczna, co oznacza, że konkurencja nie jest wysoka. Do sprzedaży potrzebny jest samochód dostawczy z wyposażeniem przeznaczonym do gotowania. Z personelu wystarczy jeden lub dwóch kucharzy, nie więcej. Bardzo korzystne jest stosowanie takich pojemników do podawania gotowych potraw, tak aby klient mógł jak najszybciej przystąpić do spożywania posiłku.