Konto firmowe ranking – najpopularniejsze rachunki bankowe dla firm

Sprawne zarządzanie firmowymi finansami to podstawa prowadzenia biznesu. Uporządkowanie zasobów finansowych i jasne rozdzielenie prywatnych pieniędzy od tych firmowych jest zatem kluczowe. Konto firmowe powinno być prowadzone dla każdej firmy, nie tylko ze względu na wygodę, ale również konieczność uiszczenia części obowiązkowych opłat.

Gdzie szukać odpowiednio dopasowanego konta firmowego? Jakich narzędzi do tego użyć, aby zaoszczędzić czas? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Czy konto firmowe to konieczność?

Póki co w Polsce nie ma przepisu, który regulowałby obowiązek posiadania firmowego konta bankowego. Praktyka jednak pokazuje, że brak konta firmowego może skutkować poważnymi problemami związanymi z brakiem możliwości dokonania obowiązkowych opłat  w niektórych instytucjach państwowych. Decyzji o otwarciu firmowego rachunku w banku nie warto zatem odwlekać w czasie.

Mając konto firmowe, możemy zyskać znacznie więcej, niż gdybyśmy go nie mieli. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda, która pozwala sprawnie zarządzać firmowymi finansami. Konto pozwala także na spłatę bieżących wydatków firmy, wypłatę wynagrodzeń, czy opłat kierowanych m.in. do ZUS-u, czy US.

Posiadanie konta firmowego w obecnych czasach to zatem konieczność, ale nie uregulowana prawnie.

Gdzie szukać oferty dobrego konta?

Szukanie dopasowanego do potrzeb firmy konta bankowego nie każdemu przychodzi łatwo. Wpływ na to ma niedostateczny poziom wiedzy dotyczącej dostępnych na rynku produktów. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadrobić te braki. Czy jednak jest sens? Jeśli nie pracujesz w sektorze bankowości lub innym blisko związanym z tą tematyką obszarze, to raczej nie. Szkoda cennego czasu na rzetelną analizę.

Pójście do pierwszego lepszego banku, albo tego, w którym mamy już otwarte konto osobiste to również nie najlepszy pomysł. Nie zawsze trafisz na atrakcyjną i dopasowaną ofertę. Warto zatem korzystać z gotowych alternatyw, które skutecznie pomogą, a przy tym zaoszczędzą wiele cennego czasu. Konto firmowe ranking to lista porównująca dostępne na rynku oferty rachunków firmowych z uwzględnieniem najważniejszych danych. 

Ranking porównuje oferty na podstawie opłacalności tj. opłat związanych m.in. z: prowadzeniem rachunku, opłatą za kartę, bankomaty czy przelewy. Na liście znajdziesz również informację związaną z możliwością otwarcia konta online.

Jeśli będziesz potrzebował więcej szczegółowych informacji – wystarczy kliknąć daną ofertę i sekcję “szczegóły”, aby je uzyskać. Wszystko, co potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu!

Dodaj komentarz