Czy warto iść na studia marketingowe?

Prowadzenie działań marketingowych w firmie, to podstawa jej rozwoju. Bowiem nawet najlepszy pomysł na własny biznes, może okazać się nierentowny, jeżeli nikt nie zadba o należyte promowanie działalności. Marketing jest istotny bez względu na branżę, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. W związku z faktem, jak popularna i istotna jest to dziedzina, wiele osób decyduje się wybrać ją jako swoją ścieżkę rozwoju, zarówno pod kątem edukacji, jak i przyszłej kariery zawodowej. Czy warto jednak iść na studia marketingowe? Odpowiadamy. 

Dlaczego studia marketingowe cieszą się tak dużym powodzeniem? 

Jak wspomnieliśmy we wstępie artykułu, marketing jest niezbędny w każdym przedsiębiorstwie. Ze względu na to, jak istotną rolę pełni, trudno oprzeć się wrażeniu, że wybranie go jako kierunek studiów wyższych, jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Znaczenie tej dziedziny rośnie wraz z rozwojem mediów i nowoczesnych technologii, które dostarczają kolejnych narzędzi do działania na tym polu. Co ciekawe, rozpoczęcie studiów z marketingu rozważają nie tylko maturzyści, stojący przed decyzją o dalszej ścieżce edukacji. Coraz częściej decydują się na nie również osoby po studiach wyższych. Nierzadko, wybierają one marketing, jako kierunek studiów uzupełniających lub podyplomowych. Dla wielu jest to krok w kierunku założenia własnej firmy, dla innych możliwość podjęcia pracy w prestiżowej agencji marketingowej, a dla jeszcze innych całkowita zmiana swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej. Powodów wyboru studiów z marketingu jest wiele, ale każdemu przyświeca jeden cel – podjęcie ciekawej i perspektywicznej pracy. 

Jakie korzyści niosą ze sobą studia marketingowe? 

Uczelnie wyższe, zapewniają kandydatów na studia marketingowe o tym, że w trakcie edukacji, nabędą oni zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną w zakresie tej dziedziny, co uczyni ich wartościowymi na rynku pracy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż działania marketingowe mogą być aktualnie prowadzone przy użyciu rozmaitych kanałów, a nowoczesne szkoły wyższe, tworzą kolejne specjalizacje, które umożliwiają ich słuchaczom zdobycie specjalistycznej wiedzy, właśnie w tym konkretnym zakresie. Ponadto, podczas nauki, mogą oni brać udział w różnego rodzaju stażach i praktykach zawodowych, co niewątpliwie stanowi wartościową pozycję w CV studentów. W zależności od tego, na jakiej uczelni podejmie się studia marketingowe, w trakcie nauki można nawet odbyć dodatkowe szkolenia oraz zdobyć uznawane certyfikaty, które dla wielu pracodawców stanowią niepodważalny dowód na to, że mają do czynienia z prawdziwym fachowcem w danej dziedzinie. 

Dodaj komentarz