Obrazy na szkle akrylowym – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Obrazy na szkle akrylowym – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Puste ściany w domu czy biurze to przygnębiający widok. Zdecydowanie warto je czymś ozdobić, zarówno po to, aby zrobić lepsze wrażenie na klientach i gościach, jak i po to, żeby poprawić sobie humor. Możliwości w zakresie dekoracji ścian jest bardzo wiele – więcej niż wiele osób sobie wyobraża. Są takie typy dekoracji, których niektórzy mogą w ogóle nie znać, a które w ich domach czy firmach okażą się strzałem w dziesiątkę.

Przykładem typu dekoracji spełniającej te kryteria są obrazy na szkle akrylowym – nie każdy je zna, a mają one wiele bardzo istotnych zalet, które sprawiają, że wzięcie ich pod uwagę podczas planowania aranżacji pomieszczenia będzie dobrym wyborem. Tak więc, czym się one charakteryzują i dlaczego warto się zainteresować właśnie nimi?

Czym są obrazy na szkle akrylowym?

W pierwszej chwili, jeśli wcześniej nie miało się do czynienia z takimi obrazami, można nie wiedzieć, czego się po obrazach na szkle akrylowym spodziewać. Są to obrazy powstałe przed nadrukowanie wybranej grafiki na specjalnym szkle akrylowym (nie należy mylić go ze zwykłym szkłem – jest to rozwiązanie znacznie lżejsze, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne, a więc nietłukące się).

Jak łatwo się domyślić, wykorzystanie tutaj specjalnego typu szkła (inaczej można nazwać go pleksi) sprawia, że taki obraz będzie nadawał się do wykorzystania w cięższych warunkach niż obrazy klasyczne, namalowane na płótnie. Przede wszystkim mowa tutaj o dużej wilgotności, która występuje choćby w kuchni.

Warto zadbać o to, aby kuchnia była odpowiednio udekorowana (w końcu spędzamy w niej sporo czasu), natomiast trzeba mieć na uwadze właśnie wysoką wilgotność. Wybierając do tego pomieszczenia obrazy na akrylu, nie musimy iść na kompromis w kwestii jakości.

Jakie zalety mają obrazy akrylowe?

Nadruki na szkle akrylowym są przede wszystkim bardzo unikalne. To ciekawa alternatywa dla chociażby reprodukcji klasycznych obrazów w drewnianych ramach. Obrazy na akrylu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, urządzonych chociażby w stylu loftowym czy modernistycznym, mogą także dobrze dopasować się do wnętrz inspirowanych stylem retro lub vintage.

Wspomniano już o dużej odporności na uszkodzenia czy wilgotność, warto natomiast dodać do tego jeszcze, że obrazy na szkle akrylowym, które można znaleźć na przykład tutaj: https://tulup.pl/obrazy-akrylowe, są łatwe i bezpieczne w czyszczeniu. Możemy dzięki temu mieć pewność, że przez długi czas zachowają one swoje właściwości i po miesiącach czy latach nadal będą równie olśniewające, jak w momencie, kiedy zawiesiliśmy je na ścianie.