Czego unikać podczas odchudzania? 3 najpopularniejsze błędy

Czego unikać podczas odchudzania? 3 najpopularniejsze błędy

Rozpoczęcie procesu odchudzania może być trudniejsze, niż nam się wydaje. Zgubienie nadprogramowych kilogramów wymaga bowiem mnóstwa motywacji, siły oraz samozaparcia. Trzymanie diety oraz regularne ćwiczenia mogą przynieść naprawdę zadowalające rezultaty. Niestety nierzadko popełniamy też błędy, które oddalają nas od celu i sprawiają, że tracimy motywację i chęci do działania. Na szczęście można uniknąć tych błędów, wystarczy wiedzieć, na czym polegają poszczególne z nich. Oto 3 najpopularniejsze błędy, które można popełnić podczas odchudzania się.

Stosowanie zbyt restrykcyjnych diet

Dieta 1000 kcal, post czy też głodówka nie jest najlepszym rozwiązaniem na utratę zbędnych kilogramów. Niestety wiele osób uważa, że aby zrzucić nadwagę, trzeba odmawiać sobie jedzenia i ograniczać kaloryczność posiłków do minimum. Musisz jednak wiedzieć, że bardzo nisko kaloryczna dieta nie jest dobra, nawet jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy w szybkim tempie. Zbyt duże restrykcje być może doprowadzą Cię do Twojego celu, ale nie będziesz ich w stanie stosować przez całe życie.

Po schudnięciu i porzuceniu drakońskiej diety bardzo szybko wrócisz do starej wagi, a nawet będziesz zmagać się z większą ilością kilogramów niż przed rozpoczęciem odchudzania. Głodówki i różnego rodzaju długoterminowe posty to prosta droga do efektu jo-jo oraz problemów ze zdrowiem. Jeśli chcesz schudnąć i cieszyć się efektami swojej pracy przed długi czas to postaw na pełnowartościową dietę bogatą w dobre tłuszcze, nabiał i produkty pełnoziarniste.

Nieregularne posiłki

Kolejnym błędem podczas odchudzania może być nieregularne spożywanie posiłków. Osoby zapracowane, które spędzają długie godziny poza domem, mogą mieć problem z tym, aby jeść posiłki każdego dnia o tych samych porach. Warto jednak zaplanować, kiedy będziesz spożywać poszczególne posiłki. Regularne jedzenie przyśpiesza metabolizm i sprawia, że szybciej możemy pozbyć się zbędnych kilogramów.

Podjadanie

Głównym grzechem osób, które są na diecie, jest zdecydowanie podjadanie. Porady dietetyczne, które można znaleźć w internecie, podkreślają, to jak ważne jest trzymanie się zapotrzebowania kalorycznego podczas diety. Jeśli będziesz podjadać, to bardzo łatwo o to, aby przekroczyć zalecaną liczbę kalorii i po prostu spowolnić proces utraty masy ciała. Staraj się więc kontrolować i nie trzymaj w domu zakazanych przekąsek. Niekiedy nieświadomie sięgamy po przekąski i dopiero po ich zjedzeniu orientujemy się, że nie powinniśmy tego robić. Z tego względu dobrze jest znaleźć sobie jakieś zajęcie, jeśli Ci się nudzi. Rzadziej będziesz podjadać i szybciej schudniesz.