W jaki sposób działa kredyt na PIT?

Kredyt na PIT jest jedną z niewielu ofert banków skierowaną do konkretnej grupy klientów. W zeznaniu rocznym znajdują się najbardziej istotne informacje dla każdego pożyczkodawcy. Jak można skorzystać z kredytu na PIT? Czy takie kredyt jest dostępny dla każdego?

W jaki sposób działa?

Pożyczki na PIT w żaden sposób nie różnią się od zwykłych pożyczek “gotówkowych”. Znakiem rozpoznawczym kredytów na PIT jest prosta procedura- osoba ubiegająca się o ten rodzaj pożyczki musi okazać swój dowód osobisty oraz własne roczne zeznanie podatkowe. Autem kredytu na PIT jest minimum formalności- nie trzeba dostarczać ani zaświadczeń o odchodach, ani wyciągu z konta. Niestety kredyt na PIT jest czysto sezonowym produktem bankowym można z niego skorzystać tylko do końca czerwca. W ofercie niektórych banków można także znaleźć kredyt na PIT dla osób prowadzących poza rolniczą działalność gospodarczą.
Kredyt dla firm na PIT jest jednak dużo mniej popularnym produktem bankowym. Najczęściej banki swoją ofertę kredytu na PIT kierują do osób prywatnych otrzymujących PIT- 11. Niektóre banki w swojej ofercie posiadają również możliwość wnioskowania o taki kredyt online. Procedura tegoż kredytu online w żaden sposób nie rożni się od standardowej procedury. Wystarczy, aby klient wszedł na stronę wybranego przez siebie banku, wypełnił formularz wniosku oraz przesłał skan rozliczenia podatkowego od pracodawcy. Decyzja kredytowa jest najczęściej tego samego dnia.

Kredyt na PIT w każdym banku?

Nie każdy bank w swojej ofercie posiada kredyt na PIT. Naturalnie wiele banków w ten sposób reklamuje swoje pożyczki. Jednak w razie w razie jakichkolwiek wątpliwości pożyczkobiorca jest z reguły proszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, które pozwolą na jego weryfikacje.

Gdy klient chce znaleźć najlepszą ofertę kredytu na PIT powinien najpierw sprawdzić aktualne oferty banków, a następnie sprawdzić czy sam PIT-11 wystarczy do otrzymania kredytu w danym banku.

Możliwy kredyt na PIT bez BIK?

Niestety często banki wykorzystują ofertę kredytu na PIT jako zabieg czysto marketingowy (często klient musi dostarczać dodatkowe dokumenty). Jednak czy jest możliwy w ogóle kredyt na PIT bez BIK udzielany przez instytucje poza bankowe? Instytucje finansowe z reguły nie potrzebują żadnych dokumentów, które potwierdzają wysokość dochodów kredytobiorcy.

Oferta kredytu na PIT może być bardzo korzystna dla wielu klientów ze względu na uproszczoną procedurę oraz szybką decyzje kredytowa. Niestety w razie problemów ze zdolnością kredytową klienta banki proszą o dostarczenie dodatkowych dokumentów poświadczających wysokość dochodów. Oferta kredytu na PIT skierowana jest głównie do osób pracujących i otrzymujących PIT-11.