Jak przebiega proces ubiegania się o kredyt?

Myślimy tak jak się ubieramy

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda procedura ubiegania się o kredyt. Nie ma się temu co dziwić, gdyż bez kredytów ciężko byłoby zrealizować wiele naszych celów. Największym zainteresowaniem cieszą się kredyty gotówkowe oraz kredyty hipoteczne. Zanim zaczniemy się o nie ubiegać, dobrze byłoby dowiedzieć się, z jakimi formalnościami musimy się liczyć.

Jak bank bada zdolność kredytową?

Każdy, kto ubiega się o kredyt, powinien zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób badana będzie jego zdolność kredytowa. Okazuje się, że bank może sprawdzić ją na kilka różnych sposobów. Bez wątpienia wyróżnić można pewne kwestie, na które bank na pewno zwróci uwagę. Będzie to bez wątpienia wysokość uzyskiwanych przez nas co miesiąc dochodów. Ponadto, bank na pewno zainteresuje się tym, na podstawie jakiej umowy jesteśmy zatrudnieni. Największe szanse na zdobycie zgody na kredyt mają rzecz jasna osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas określony bądź na czas nieokreślony. Nie sposób ukryć, że osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych mogą mieć pewne trudności. Niemniej jednak, uzyskanie kredytu nadal jest w ich przypadku jak najbardziej możliwe.

Jak składać wniosek o kredyt?

Złożenie wniosku o kredyt nie jest tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Nie da się jednak nie zauważyć, że sporządzenie takiego wniosku może nastręczać pewnych trudności. Bank najczęściej oferuje wzory wniosków, dzięki którym zawrzemy w nim wszystkie najważniejsze informacje. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób przygotować wniosek, bardzo dobrym pomysłem będzie rzecz jasna poproszenie o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Złożenie wniosku o kredyt to tak naprawdę jeden z etapów ubiegania się o pomoc finansową. Warto zaznaczyć, że wniosek ten będzie analizowany przez osobę piastującą stanowisko analityka kredytowego. Będzie on musiał określić, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie kredytowe, czy też zachodzi obawa, że go nie spłacimy. Dla banku bardzo ważna jest wiarygodność klienta. Jeżeli posiadamy już pozytywną historię kredytową z bankiem, będzie nam bez wątpienia zdecydowanie łatwiej. Jeśli jednak tej historii nie posiadamy, otrzymanie kredytu może wiązać się z pewnymi trudnościami. Jeżeli uzyskamy zgodę na kredyt i podpiszemy umowę, nie pozostaje nam już nic innego jak oczekiwanie na pieniądze, które pojawią się na naszym koncie bankowym. Nie sposób nie zauważyć, że raty kredytu mogą być równe, malejące bądź rzecz jasna rosnące. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej raty, która najbardziej nam odpowiada.