Co zrobić, kiedy bank nie przyzna kredytu? Spróbuj firmy pożyczkowej

Co zrobić, kiedy bank nie przyzna kredytu? Spróbuj firmy pożyczkowej

Nieplanowane wydatki, chęć zrealizowania hobby, a może spłacenie zadłużenia? Wspomniane elementy często wymagają dodatkowej gotówki, której aktualnie nie posiadamy. Pierwszym pomysłem jest zwrócenie się do banku. Ten jednak odmawia. Co wtedy? Wówczas warto spróbować skorzystać z usług firmy pożyczkowej.

Dlaczego bank nie chce udzielić kredytu?

Zwracając się do banku, a konkretniej składając wniosek kredytowy, często liczymy na to, że w odpowiedzi przyjdzie pozytywna decyzja. Niestety, ale w wielu przypadkach zdarza się tak, że zamiast dodatkowej gotówki na koncie, otrzymujemy negatywną informację, która zmusza nas do dalszych poszukiwań. W takich sytuacjach możemy zastanawiać się, co sprawia, że bank nie chce udzielić nam kredytu? Otóż istnieje co najmniej kilka czynników odpowiadających za taki stan rzeczy. Do głównych możemy zaliczyć: 

  • brak odpowiedniej zdolności kredytowej; 
  • brak posiadania stałego źródła dochodu; 
  • zła historia kredytowa; 
  • figurowanie na liście dłużników. 

Jak widzisz, powodów do odmowy jest przynajmniej kilka. Są one w dużym stopniu uzależnione od naszej sytuacji życiowej oraz od tego, czy spłacaliśmy do tej pory jakikolwiek kredyt. Decyzja o nieudzieleniu kredytu wcale nie musi być następstwem przeterminowanych zobowiązań. Czasami wystarczy, że w oczach banku wydajemy się być klientami, którzy wykazują ryzyko niespłacania kredytu. I mimo, że w istocie może to zupełnie mijać się z prawdą, to faktycznie liczy się końcowa decyzja, czyli wspomniana już odmowa. W takich sytuacjach nie warto się poddawać. Można skorzystać z alternatywy, jaką jest pożyczka. 

Firma pożyczkowa alternatywą dla banku 

Jeśli bank odmówił nam udzielenia kredytu, a my potrzebujemy dodatkowej gotówki, wówczas powinniśmy spróbować zaciągnąć pożyczkę w jednej z firm pożyczkowych. Takie rozwiązanie jest bardzo proste. Co więcej, mamy zdecydowanie większą szansę na otrzymanie pieniędzy. Taka sytuacja wynika przynajmniej z kilku czynników. Po pierwsze, wiele firm pożyczkowych nie stosuje tak dużych restrykcji podczas weryfikacji klienta. Oznacza to, że niekiedy wystarczy minimum formalności do tego, aby pieniądze jeszcze w ten sam dzień pojawiły się na naszym koncie. 

Poza tym, firmy pożyczkowe często nie weryfikują klientów w bazach dłużników, takich jak BIK czy BIG. Oznacza to, że nawet jeżeli mamy przeterminowane czy niespłacone zadłużenia, to nasza szansa na pożyczkę nie maleje. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre dla osób, którzy w przeszłości mieli np. kłopoty z bieżącym spłacaniem rat. Pożyczka jest tutaj często nie tyle ratunkiem, co wręcz jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Ponadto, z pożyczek mogą skorzystać osoby, które do tej pory nie brały kredytów w bankach. Regularne spłacanie zadłużenia może dobrze wpłynąć na budowanie swojej wiarygodności jako rzetelnego klienta.