W jakie kryptowaluty warto inwestować? 

W jakie kryptowaluty warto inwestować? 

W ostatnich latach kryptowaluty stały się niezwykle popularnymi aktywami inwestycyjnymi. Interesują się nimi zarówno doświadczeni inwestorzy jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem. Jednak nie wszystkie kryptowaluty są równe, a wybór tych właściwych do inwestycji może nie być oczywisty. W jakie kryptowaluty warto inwestować? 

Kryptowaluty do inwestowania – które wybrać?

Bitcoin to kryptowaluta, która w 2009 roku zrewolucjonizowała rynek kryptowalut. Obecnie jest uważana za “cyfrowe złoto”. To najstarsza i najbardziej znana kryptowaluta na świecie. Mimo że cena tej kryptowaluty, którą kupimy w kantor Bitcoin,  jest często niestabilna, to nadal pozostaje jednym z najbezpieczniejszych aktywów w tej kategorii. Inwestycje w Bitcoina bezsprzecznie są fundamentem każdego portfela kryptowalutowego. W co jeszcze warto inwestować? 

Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta na rynku. Jest znana z technologii smart kontraktów, które pozwalają na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum cieszy się dużą popularnością wśród programistów i inwestorów, ponieważ oferuje szerokie możliwości. Jeśli więc dodatkowo interesujesz się programowaniem, zagłębienie się w świat Ethereum może być ciekawym doświadczeniem. 

Cardano (ADA) to z kolei projekt, który koncentruje się na tworzeniu bezpiecznych i skalowalnych blockchainów oraz rozwoju inteligentnych kontraktów. ADA jest kryptowalutą, która jest często porównywana do Ethereum. Nic więc dziwnego, że inwestorzy często uwzględniają ja w swoich portfelach. Jeśli więc zastanawiasz się, w co inwestować, to może być dobrym rozwiązaniem.

Inną opcją do inwestycji jest Ripple.  To kryptowaluta, która koncentruje się na ułatwianiu międzynarodowych płatności i przesyłaniu pieniędzy. Ma potencjał, aby zmienić tradycyjny system finansowy. To chyba wystarczająca zachęta, aby się tą kryptowalutą zainteresować w ramach inwestycji. 

I ostatnią, ale nie mniej atrakcyjną propozycją jest Litecoin. Ta kryptowaluta powstała jako rozgałęzienie Bitcoina. Często określana jest jako “srebro cyfrowe”, nawiązując do “złota cyfrowego”, które powszechnie przypisujemy Bitcoinowi. Litecoin wyróżnia się szybszym czasem przetwarzania bloków i znacznie niższymi opłatami w porównaniu do swojego starszego odpowiednika. Co więcej, LTC wkrótce przystąpi do halvingu, co może sprawić, że stanie się atrakcyjną opcją inwestycyjną w 2023 roku.

O czym pamiętać przy inwestowaniu w kryptowaluty?

Oczywiście, inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z pewnym ryzykiem. Rynek jest bardzo niestabilny, więc wartość krypto może w drastycznym tempie ulec zmianie. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w co inwestujesz, i zawsze inwestować tylko środki, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Przed inwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę skonsultuj się z ekspertem finansowym. W wyborze także mogą Ci pomóc pracownicy Kantor Bitcoin. Ponadto rozważ dywersyfikację portfela, aby zminimalizować ryzyko. Dywersyfikacja polega na inwestowaniu w różne aktywna, o różnym potencjale zarobkowym.