Salon w nowoczesnym stylu

Salon w nowoczesnym stylu

Urządzając nowoczesne wnętrze, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Styl nowoczesny wyróżnia się charakterystycznymi cechami. Stosuje się w nim geometryczne, designerskie kształty, proste formy i ograniczoną paletę barw. W jaki sposób można urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

Przestrzeń i harmonia

Nowoczesne wnętrza powinny być przestronne i proste, pozbawione dużej ilości ozdób oraz dekoracji. Nie znaczy to, że niewielkiego mieszkania nie można urządzić w stylu nowoczesnym! Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach, które pozwalają uzyskać wrażenie przestrzeni. Aby mieszkanie wydawało się większe, warto zastosować w nim jasną, jednolitą kolorystykę, zamontować duże lustra, na przykład w przedpokoju czy łazience, a także wybierać wielkoformatowe płytki. Dzięki tym prostym sposobom, można optycznie powiększyć mieszkanie!

W nowoczesnych wnętrzach dominują zazwyczaj łagodne i jednolite barwy, takie jak biele, szarości i beże, ale często spotykane są także wyraziste i kontrastowe kolory, na przykład w formie dodatków. Obecnie, bardzo modne jest połączenie bieli z czarnymi dodatkami. Mocne kontrasty są w stylu nowoczesnym również mile widziane!

Nowoczesne meble

Wybierając meble do salonu w stylu nowoczesnym, najlepiej jest postawić na modele o geometrycznych kształtach. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład stół okrągły w jadalni oraz pasujące do niego krzesła o prostym kształcie. Nowoczesne meble powinny mieć lekką, nieprzytłaczającą formę. Pozbawione są takich zdobień  jak rzeźbione uchwyty czy nóżki- wszystkie elementy powinny być maksymalnie uproszczone, dzięki czemu wnętrze wygląda lekko i harmonijnie.

Już od kilku sezonów, bardzo popularne są meble w kolorze białym o gładkiej, najlepiej lakierowanej powierzchni, które klienci chętnie wybierają do kuchni czy salonu. Takie meble świetnie sprawdzają się we wnętrzu w stylu nowoczesnym!

Zalety stylu nowoczesnego

Urządzanie wnętrza w nowoczesnym stylu nie powinno nikomu sprawić większych trudności, ponieważ tego rodzaju meble oraz tekstylia są w tym momencie bardzo popularne. Nowoczesne meble, takie jak stół okrągły czy białe szafki kuchenne, można dostać w niemal każdym salonie meblowym. Podobnie jest w przypadku nowoczesnych płytek, armatury kuchennej i łazienkowej, a także różnego rodzaju tekstyliów.

Styl nowoczesny warto zastosować w swoim mieszkaniu, ponieważ jest on niezwykle praktyczny. Duże, gładkie powierzchnie łatwiej jest utrzymać w czystości, a harmonijne kolory i przestronne pomieszczenia sprawiają, że pobyt w takim wnętrzu staje się prawdziwą przyjemnością!