Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Lokaty, obligacje, waluty i kruszce, akcje na giełdzie, fundusze inwestycyjne – to tylko kilka przykładów najczęściej spotykanych typów inwestycji. Do tego grona już od kilku lat powinno zaliczać się także kryptowaluty, których popularność (i wartość) od dłuższego czasu notuje znaczne wzrosty, chociaż oczywiście nie obyło się również bez trudniejszych momentów.

Tylko czy rzeczywiście warto inwestować w kryptowaluty? Ile potencjalnie można dzięki temu zyskać i jakie kroki należy podjąć, zanim zakupi się pierwszą jednostkę kryptowaluty (lub w przypadku droższych kryptowalut, część takiej jednostki)? Doradzamy!

Inwestycja w kryptowaluty to potencjalnie spore zyski – ale też pewne ryzyko

Są osoby, które dorobiły się na kryptowalutach (zwłaszcza na Bitcoinie, ale nie tylko) ogromnych majątków – i to często w stosunkowo niedługim okresie czasu. Oczywiście, w najlepszej pozycji są osoby, które zakupiły wiele lat temu topowe kryptowaluty za grosze, zanim jeszcze zdobyły one popularność. Jednak biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut wciąż rośnie i wiele z nich notuje wzrosty, wciąż jeszcze nie jest za późno, aby w niego wejść i na tym zarobić.

Sytuacja na rynku kryptowalut jest bardzo dynamiczna i w niektórych przypadkach można mówić nawet o przyroście rzędu kilkuset procent w skali roku. To znacznie, znacznie więcej niż oferują lokaty, obligacje skarbowe czy większość funduszy inwestycyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest tak bez powodu – kryptowaluty to bowiem inwestycja wysokiego ryzyka. Można mówić o przykładach inwestorów, którzy sporo stracili, czy to ze względu na popełnione błędy, przyjęcie złej strategii inwestycyjnej czy po prostu pech. Nie oznacza to, że nie powinno się inwestować w kryptowaluty, ale z pewnością trzeba mieć to na uwadze. Ogromne zyski są możliwe, ale nie są gwarantowane, tak jak zresztą w niemal wszystkich inwestycjach.

Zanim zainwestujesz, dowiedz się więcej

Jeśli mamy pewien budżet, który jesteśmy w stanie poświęcić na inwestycję w kryptowaluty (i nie znajdziemy się w kryzysie finansowym, jeśli w najgorszym przypadku stracimy te pieniądze), może to być korzystny krok. Zanim jednak podejmie się jakieś konkretne kroki, a więc wybierze się kryptowalutę lub kryptowaluty do inwestycji i ją zakupi, najlepiej poświęcić nieco czasu na dokształcenie się w tym zakresie.

Sporą dawkę użytecznej wiedzy można znaleźć pod adresem https://zarabiajcie.pl/. Na początek warto przede wszystkim poznać najważniejsze kryptowaluty i prognozy na ich przyszłość (chociaż trzeba traktować je z przymrużeniem oka, ponieważ nie jest to coś, co można faktycznie całkowicie przewidzieć), a także poczytać o podstawowych strategiach inwestowania i zasadach, których należy się trzymać.