Rynek produktów finansowych online

Rynek produktów finansowych online

Firmy oferujące produkty finansowe starają się maksymalnie wykorzystywać nowe technologie by zwiększyć zyski. W ostatnich latach rozwinął się niesamowicie rynek różnego rodzaju kredytów i pożyczek dostępnych przez Internet. Sieć daje możliwości zwiększenia sprzedaży pozycji z tradycyjnej oferty ale także powstał rynek produktów specyficznych właśnie dla Internetu. Ten nowy rynek definiowany jest przez sposób obsługi – dostarczania informacji czy szybkość procesów. To interfejs serwisu internetowego zastąpił tradycyjne okienko w banku lub biurko u doradcy finansowego. Natomiast istota produktu pozostała ta sama – sprzedać nam pieniądze z jak największym zyskiem.

W sieci można znaleźć bez problemu oferty takich produktów jak konta bankowe, kredyty, pożyczki krótkoterminowe – np chwilówki online bez weryfikacji. Technologia internetowa pozwoliła zaistnieć na rynku finansowym nowym podmiotom, które może nie dysponowały ogromnymi środkami tak jak np.: tradycyjne banki, ale poprzez wysoką wiedzę technologiczną, świeże podejście i rozumienie nowej rzeczywistości mogły zająć poważną cześć rynku.

Najpopularniejsze produkty finansowe dostępne przez Internet

  • Bankowość online. Chyba nie ma banku który nie oferuje bankowości online – czyli konta internetowego gdzie klient ma dostęp do większości funkcji swojego banku. Via Internet można: sprawdzać saldo, robić przelewy, wnioskować o kredyt itd.
  • Pożyczki krótkoterminowe bez sprawdzania w BIK. Bardzo popularny produkt, pozwalający na wygodną i szybką realizację pożyczki.
  • Kalkulator kredytowy. Online sprawdzisz rzeczywiste raty kredytu. Usługa oferowana w ramach np.:  internetowych serwisów pożyczkowych.
  • Porównywarki ofert kredytów i pożyczek. Dzięki nim można szybko i wygodnie zestawić i porównać oferty wielu banków i firm pożyczkowych.
  • Rewolucja mobilna wprowadziła m.in płatność za towary przy pomocy smartfona i specjalnej aplikacji.

Ważna zasada

Chcąc skorzystać z ofert kredytu lub pożyczki online, należy pamiętać o kilku rzeczach.

  • im łatwiej dostać pożyczkę tym jej wyższy koszt,
  • na spokojnie należy porównać RRSO, to jest bardzo praktyczny i pomocny wskaźnik mówiący o realnym koszcie kredytu czy pożyczki,
  • przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty warto zapoznać się z opiniami internautów którzy wcześniej z daną firmą pożyczkową mieli styczność.