Zarządzanie rezerwacjami online – jak możesz je udoskonalić

Zarządzanie rezerwacjami online – jak możesz je udoskonalić

Twoi klienci odwołują wizyty? A może w ogóle zapominają Cię o tym poinformować? Tego problemu nie pozbędziesz się w 100%, ale dobry system rezerwacji wizyt online pomoże Ci go opanować. Dzięki przypomnieniom dotrzesz do zapominalskich, a funkcjonalności systemu ograniczą „okienka” w grafiku. Dzięki temu wykorzystasz zasoby zespołu i odciążysz głowę, która do tej pory musiała o wszystkim pamiętać. Oczywiście system rezerwacji można wdrożyć na wiele sposobów i nie każdy będzie przynosić efekty. Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać potencjał tego rozwiązania.

Co kalendarz wizyt online zmieni w Twojej firmie

Nieważne, czy prowadzisz kilkuosobowy zespół, czy jednoosobową działalność. System rezerwacji wizyt online zdejmie z Ciebie obowiązek pamiętania o wszystkim i ręcznego zarządzania terminarzem. Jak to wygląda w praktyce? Do podstawowych zalet takiej aplikacji należą:

 • obsługa rezerwacji przez cały czas – Twoi klienci mogą się zapisywać na wizyty także po godzinach pracy np. Twojej kancelarii czy salonu kosmetycznego;
 • automatyczne powiadomienia – dzięki temu część Twoich klientów po prostu nie zapomni o wizycie;
 • mniej pomyłek – wiesz, jak to jest, kiedy zapisujesz coś w pośpiechu, a potem nie wiesz, o co chodziło. Kalendarz wizyt online uchroni Cię od takich sytuacji;
 • synchronizacja z kalendarzem Google – dzięki temu będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, a nie ma nic gorszego niż miliony karteczek porozrzucanych po biurku;
 • oszczędność czasu – możesz go poświęcić na rozwój, zadbać o jeszcze lepszą jakość obsługi klientów, ale też zwiększyć ich ilość,
 • budowa profesjonalnego wizerunku – część pracy polega na ciągłym udowadnianiu klientom, że warto zaufać Twojej firmie. Jeśli system rezerwacji online będzie intuicyjny i sprawny, Twoi klienci to docenią.

Aplikacja daje jednak większe możliwości. Wystarczy, że je wykorzystasz, a Twoja praca stanie się jeszcze łatwiejsza.

Jak w pełni wykorzystać potencjał systemu rezerwacji wizyt

Co jeszcze możesz zrobić, żeby ułatwić pracę sobie i pracownikom? Jak możesz zwiększyć sprzedaż? Zarządzanie dla wielu osób jest nie przyjemnością, a koniecznym obowiązkiem. Na szczęście są narzędzia, które w tym pomagają. Już wiesz, jakie podstawowe funkcjonalności ma system rezerwacji wizyt. Korzyści może być jednak więcej!

 1. Synchronizacja kalendarza z płatnościami online – część Twoich klientów przestała korzystać z gotówki. To właśnie oni docenią możliwość szybkiego opłacenia wizyty. Ty z kolei zautomatyzujesz kolejny proces w firmie.
 2. Sprzedaż subskrypcyjna – wdrożenie abonamentu w formie dostosowanej do Twojej działalności (i oczywiście klientów) to sposób na stabilne przychody, ale też zwiększenie lojalności wobec firmy.
 3. Własna strona internetowa – spójna wizualnie z Twoją marką, ale przede wszystkim intuicyjna, przystępna i szybko się ładująca. Klientów zniechęcają trudno dostępne informacje na stronie internetowej, wyskakujące błędy oraz wszystko, co utrudnia im rezerwację terminu. Dzięki aplikacji stworzysz sprawną witrynę.
 4. Aplikacja mobilna – za pomocą różnych narzędzi docierasz do różnych klientów, także tych korzystających głównie ze smartfona. Aplikacja pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż i… lojalność wobec marki. To także wygodne narzędzie do przesyłania spersonalizowanych powiadomień.
 5. Integracja z narzędziami, z których korzystasz na co dzień – system rezerwacji możesz zsynchronizować nie tylko z kalendarzem Google, ale również z programem do faktur, czy aplikacją do spotkań online.

Dobry program do zarządzania rezerwacjami maksymalnie uprości Twoją pracę. Dostarczy Ci też narzędzia do stworzenia własnej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Nie musisz umieć wszystkiego – system rezerwacji jest prosty. Podstawowa konfiguracja zajmie Ci 1 godzinę.